MHP Çankırı'ya Yıllarca Arsenikli Su İçirdi
 
Geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı İrfan Dinç’in muhalefet partisi MHP’ye yönelik ‘bidon kafalı’ söylemine MHP’li Çetin Kapdan’dan biraz gecikse de cevap gelmişti. Sakin geçen seçim ortamını hareketlendiren bu açıklamalara bugün bir yenisi daha eklendi. Kapdan’ın açıklamalarına AK Parti cephesinden Belediye Başkan Vekili Avukat Abdulkadir Çelik cevap verdi. “Arsenikli suyu Çankırılılara yıllarca MHP’li belediye içirdi” diyen Çelik, muhalefet partisine veryansın etti. 

MHP İl Başkanı Çetin Kapdan'ın basına yaptığı açıklama ile gündeme gelen "Çankırılılara zehirli su içiriyorlar" iddiasına sert sözlerle cevap veren Çelik, “bu ruh halinden kurtulmalılar” dedi. Çelik’in açıklaması şöyle:


—BU RUH HALİNDEN KURTULMALI

"MHP İl Başkanı Çetin Kaptan Çankırı'da yıllardır belirli bir nezaket çizgisinde seyreden siyasi ortamı, nezaket anlayışının ötesine taşıyıp, Çankırı halkı tarafından 3. kez bu şehrin en emin kişisi seçilen Belediye Başkanımız Sayın İrfan Dinç'e hakaretlere varan açıklamalarda bulunmasını şiddetle kınıyoruz. Bu ifadeleri esasında Çankırı halkına yapılmış olarak değerlendiriyoruz. Sayın Kapdan'ın bu ruh halini yansıtan Türk mizahında çok önemli karakterler mevcut ama biz o seviyeye inmek istemiyoruz ve kendisinin de bu ruh halinden bir an önce kurtulmasını kendi sağlığı açısından da önemli bulduğumuzu ifade etmek istiyorum.


—MHP İL BAŞKANI HALİSİLASYON GÖRÜYOR 

Çetin Kapdan'ın ortaya attığı Çankırılılar'a zehir içiriyor iddiası hiçbir belgeye dayanmayan, kamuoyunun kafasını karıştırmaya ve insanlarımızı huzursuz etmeye yönelik hatta toplumsal panik ve kargaşa yaratarak halkı galeyana getirmek suçunu içine alabilecek ve cezai müeyyidesi olan bir iddiadır. Savcıların da bu açıklamayı dikkate almalarını istiyoruz. Kapdan'ın açıklamasında iddia ettiği gibi Güldürcek Barajı'ndan su getirmekle ilgili MHP dönemi belediyesinin bir projesi yoktur. Bunu Ak Partili Belediye Başkanımız defalarca dile getirdi ancak MHP İl Başkanı halisilasyonlar görüyor olmalı ki; bu savı ortaya atıyor.


-ÇETİN KAPDAN’A NE OLUYOR?

Oysa 1994-2004 arası Çankırı Belediyesi'ni yöneten MHP'nin Belediye Başkanı Ahmet Bukan, Çankırı Dergisi'nin 2007 yılı Eylül ayı sayısına verdiği mülakatta bu projeyi gerçekleştiremediğini kendi ifadesiyle dile getiriyor. Sayın Bukan aynı mülakatın devamında "Handırı'da su şişeleme tesisi yapacaktık ama olmadı, Çarşamba Pazarının olduğu yere bir kapalı pazar projem vardı onu yapalım dedik bu kez de vatandaşların tepkisinden dolayı vazgeçtim. Antalya'daki otogar binasının projesine benzer onu ufaltılmış şekliyle Çankırı'ya yapalım dedim, o proje de gerçekleşmedi" diyerek yapamadığı çalışmaları samimi bir şekilde ifade ediyor. Çetin Kapdan'a ne oluyor da işin başında 8,5 yıl belediye başkanlığı yapmış bir kişinin yapamadık dediklerini sanki yapılmış gibi sahiplenmeye kalkıyor.  Olmayan bir projeyi varmış gibi kamuoyunu yanıltmaya kalkıyor.
 
—50’Lİ YILLARIN SİYASET ANLAYIŞI MEVCUT

Durum bu hal üzere iken MHP İl Başkanı Çetin Kapdan'ın 1950 li yılların siyaset anlayışı ile vatandaşı adeta gözü kör, kulağı sağır, akli melekelerinden yoksunmuşcasına yalan ifadelerle kandırmaya çalışmasının takdirini de kamuoyuna bırakıyorum.
 
-KENDİ GÖZÜNDEKİ MERTEĞİ GÖRMELİ
 
MHP İl Başkanının ifade ettiği gibi Çankırı Belediyesi halkına zehirli su içirmemektedir. Ak Partili Belediye Başkanımız Sayın İrfan Dinç'in projesi olan ve Güldürcek Barajı'ndan yaklaşık 80 km. den getirilen içme suyu Çankırı tarihinin belki de en önemli projelerinden birisidir. Bu suyun en modern arıtma tesislerinden arıtılarak sadece Çankırı'ya değil o güzergahtaki 3 ilçe ve köy olan beldeler de dahil 100 bin kişiye hayat verdiğini unutmamak gerekir. Yine Ak Parti'nin getirdiği bu hizmetten halen MHP'li Belediye Başkanlarının görevde olduğu Eldivan ve Şabanözü'nde de vatandaşlar yararlanmaktadır. Sayın Çetin Kapdan suyumuzun zehirli olduğunu söylüyor. Bunu neye dayandırıyor, hangi labaratuvar sonuçlarına göre söylüyor. Devletin resmi kurumları düzenli olarak şehrin muhtelif bölgelerinden aldıkları su örneklerini analiz ediyor. Belediyenin internet sitesinde bu veriler zaman zaman yayınlanıyor. İstenildiğinde devletin resmi kurumlarından bu verilere ulaşılabilir. Kaldı ki 2004 öncesindeki on yılda ve öncesin de, ve Güldürcek Su İshale hattı projesi devam ederken kuyulardan temin edilen su şehre verilmiştir. Çetin Kapdan'ın açıklamalarına cevaben şu söylenebilir; Arsenikli zehirli suyu MHP'li Çankırı Belediyesi 1994-2004 yılları arasında halka içirmiştir.
 
Kendi gözündeki merteği görmeyenlerin başkasının gözündeki çöpü görme gayretleri sağduyu sahibi halkımız tarafından çok iyi değerlendirilmektedir. Kamuoyuna saygı ile sunuyorum.
 


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.