Çankırı Karatekin Üniversitesinde ODTÜ Saldırısı Protesto Edildi

ODTÜ'de Namaz Kılan Öğrencilere yapılan saldırı Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluyazı Kampüsünde bir grup öğrenci tarafından protesto edildi. ODTÜ kampüsünde namaz kılan öğrencilere yapılan saldırıyı kınayan öğrenciler, ellerindeki pankartlarla da ODTÜ'ye göndermeler yaptılar.

ODTÜ'lülere Fatih'in İstanbulu Fethettiğinde yayınladığı fermanla  cevap veren öğrenciler, namaz kılanlara saldıranları Fatih Sultan Mehmet Han'ın "Galata Ahalisi" olarak tanımladığı gayrimüslimlere benzeterek "Biz sizin inançsızlığınıza saygı gösteriyorsak, siz de bizim inancımıza saygı göstermek zorundasınız" dediler.

Siyasi bir boyutunun olmamamasına rağmen eyleme katılımın beklenen seviyenin altında olması ölüm yıldönümünde dahi hatırlanmayan büyük mütefekkir Mehmet Akif Ersoy'un Asım'ın Nesli idealinden ne kadar uzakta olduğumuzu gözler önüne serdi.

Ancak Uluyazı soğuğuna aldırmadan, herhangi bir siyasi menfaat beklentisi içerisinde olmadan, tamamen Allah rızası için bir araya gelerek kutsal değerlerine yapılan saldırıyı tel'in eden duyarlı gençler yaptıkları basın açıklaması ile ODTÜ'de yaşanan alçak saldırıyı kınadılar.

Gençler yaptıkları basın açıklamasında şunları söylediler:"Ey Galata Ahalisinin torunları,

Biliniz ki üzerinde özgürce  yaşadığınız bu topraklar, Emir-i azam Sultan Murad'ın oğlu, Padişah-ı muazzam ve Emir-i azam Fatih Sultan Mehmed Han'ın kılıç hakkı olarak bize emanetidir.


Biliniz ki; Atalarınızın canı, malı ve inanç  özgürlükleri;  yeri ve göğü yaratanın namına, büyük Peygamberimiz Muhammed namına biz Müslümanların inanmış olduğumuz Sebu'l-Mesani namına, Allah'ın yüz yirmi dört bin peygamberi namına Atamız Fatih Sultan Mehmet Han tarafından ebediyete kadar muhafaza etmeyi lutfetmiştir.


Ancak son zamanlarda bir islam memleketi olan bu vatanda bolşevik baykuşların sesleri duyulmaya başladığına şahit oluyoruz.


ODTÜ'yü mesken edinen, şımartılmış azgın bir güruh namaza ve müslümanlara ahlaksızca ve akılsızca saldırma gafletinde bulunuyor.


Ey Allahsız, kitapsız, şerefsiz zibidiler;


Biz mensubu olmaktan şeref duyduğumuz yüce dinimiz ve kutsal kitabımızın hoşgörüsüyle nasıl sizin inancınıza ya da inançsızlığınıza tahammül ediyorsak, saygı gösteriyorsak


Siz de aynı hoşgörüyü herkese göstermek zorundasınız. Çünkü siz buna mecbursunuz.


Sizi uyarıyoruz;


Yeri ve göğü yaratan Allah hakkı için, Peygamberimiz Muhammed Mustafa hakkı için, yedi Mushaf hakkı için, yüz yirmi dört bin peygamber hakkı için fetihler yapmaktan çekinmeyen bir ceddin torunları olduğumuzu hatırlatırız.

Biz tüm kalbimizle inanıyoruz ki,

Şu istikbal inkılabatı içerisinde en yüksek gür sada, İslam'ın sada'sı olacaktır."

Basın açıklamasına tekbir sesleriyle destek veren öğrenciler, şair Abdurrahim Karakoç'un "Hak Yol İslam Yazacağız" 
hep bir ağızdan şiirini okudular.

Öte yandan, Karatekin Üniversitesi Rektörlüğünün ODTÜ'yü protesto eylemine önce izin vermediği, sonrasında ise gelebilecek muhtemel tepkileri göz önünde bulundurarak kerhen izin verdiği, eyleme katılımın az olmasında 
Rektörlüğün gönülsüz tavrının büyük etkisi olduğu iddia edildi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ahmet 2 yıl önce

Bu metni kaleme alan ve arkasında duran yiğitlere selam olsun. Hak yol islam. Yaşasın zalimler için cehennem.

Avatar
Nasihat 2 yıl önce

odtü protesto etmeniz çok güzel ve anlamli, inançli öğrencileri canu gönülden kutluyorum. bu güzel protestonuzun haberini ne yazik ki suizanla bitirmişsiniz. bu da müslümana yakışmaz, yalan haber götüren her kimse vebal altina girmiştir. yazik.

Avatar
Nasihat 2 yıl önce

yorumumu neden açıklamıyosunuz