Rektör'den Büyüklere Masallar

AYRANIN YOK İÇMEYE NE İŞİN VAR CİBUTİ'DE

Sudan'da TİKA işbirliği çerçevesinde eğiticilerin eğitildiği Eğitim Merkezi yoğun şekilde faaliyetlerine devam ettiğini belirten 
Rektör Savaş,  Sudan'da kurulan Teknik Eğitim Merkezi'nin on iş kolunda Sudan'ın ihtiyaç duyduğu ara elemanı eğiticilerini yetiştireceğini belirtti.

Bu merkez artık model olmuş durumdadır diyen Savaş, söyle devam etti:

"Geçenlerde sizin de haberiniz olmuştur Afrika ülkesi Cibuti Yüksek Öğretim Bakanı, rektör, müsteşarları üniversitemizi ziyaret ettiler ve bizden kendilerine de böyle bir Teknik Eğitim Merkezi'nin kurulmasında destek istediler" dedi.

AFİKALILARI EĞİTECEKMİŞİZ! İYİ DE BİZİM ÇOCUKLAR NE OLACAK?

Rektör Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, Cibuti heyeti ile protokol yaptıklarını ve 80 öğrencinin üniversitemize geleceğini ifade etti. Bu gelecek öğrencilerin birçok alanda üniversitemizde lisans eğitimi, mastır, doktora eğitimi göreceklerini ifade eden Savaş, "Cibuti'ye başlangıç olarak turizm, iklimlendirme, soğutma alanında program yapacağız" dedi.

MEĞER SUDAN'A DESTEK VERİNCE ULUSLARARASI ÜNİVERSİTE OLMUŞUZ!

Türkiye'den Sudan'a giden bakanlar ve bürokratların, mutlaka merkezi ziyaret ettiklerini söyleyen Savaş, Çankırı Karatekin Üniversitesi'nin orada ortaya koyduğu performansı görüyorlar dedi. Ali İbrahim Savaş, Afrika'nın değişik ülkelerinin de üniversitemizden böyle bir hizmeti beklediklerini ifade etti. Hatta Sudan'ın değişik vilayetlerinden aynı şekilde teklifler alıyoruz diyen Rektör Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, bu üniversitemizin uluslararası seviyesinde olduğu anlamına gelen bir hamledir dedi. Gerek üniversitemize gerekse Türkiye'ye çok büyük artı değer kazandıran bir husus olduğunu ifade eden Savaş, daha önce de Tacikistan'a böyle bir hizmetin götürüldüğünü söyledi.

DUY DA İNANMA! 28 LABORATUVARIMIZ VARMIŞ...

Rektör Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş konuşmalarına şu şekilde devam etti: “Üniversitemizin bilimsel ayağının çok güçlü olduğunu artık Türkiye'de bu işle ilgili her kurum bilmektedir. Türkiye'nin sayılı laboratuvarlarından 28 laboratuvarlarımız bulunmaktadır. Türkiye'nin büyük üniversitelerinin Çankırı Karatekin Üniversitesine tahlil göndermesi, bizim laboratuvarlarımızdan faydalanmak için protokol imzalaması da üniversitemiz adına ayrı bir onur ve gururdur.”


ECZACILIK YOK, TIP YOK, KANSERE İLAÇ BULACAKLARMIŞ!

“Üniversitemizde Kanser projesinde belirli konularda hayvan klinik incelemelerine geçildi.


AYVALIK'IN ZEYTİNİ, LÜLEBURGAZIN SOYA'SINA PROJE


Ayvalık ve yaban zeytininin gen haritası bitti. Soya fasulyesiyle ilgili üniversite-sanayi işbirliği içerisinde yapmış olduğumuz proje Lüleburgaz'da uygulanıyor. Çok güzel bir aşamaya gelindi. Haşhaş genom projemiz aynı şekilde devam ediyor. Sıcaklık ve kuraklık stresine dayanıklı buğday projemiz var.  Proje yapan, donanımlı öğrenci yetiştiren, şehrin potansiyellerinin lokomotifi olan bir üniversite diye hep bahsettik.

ÜÇ YIL ÖNCE DE AYNI ŞEYLERİ SÖYLEMİŞTİ. BİR ALLAH'IN KULU DA NEREDE BU ENSTİTÜ, NEREDE BU BAL ANALİZ LABORATUVARI DİYE SORMAYINCA, REKTÖR MASALLARINA KALDIĞI YERDEN DEVAM ETTİ...

Allah nasip ederse Çankırı Karatekin Üniversitesi bal analizlerinde de bir numara olacak. Çankırı'daki bütün bal üreticilerinden numuneler alındı. Numuneler laboratuvarlarımızda incelendi. Burada bal enstitüsü veya büyük Türkiye'de isim yapmış bal analiz laboratuvarının ortaya çıkması an meselesi” dedi.

DÜNYA BİLİM HAYATINA ÇOK BÜYÜK KATKILAR SAĞLIYORMUŞUZ...

Biz yolumuza devam edeceğiz diyen Savaş, “Üniversite demek bilim demek, üretmek demek, donanımlı öğrenci yetiştirmek demek. Üniversiteler başka konularla meşgul olmamalı. Başka hususlarla ilgilenirse, siyasal ve ideolojik çekişmelerin platformu, arenası olursa üniversitede bilimsel çalışmaya vakit kalmaz. İnsanlar onlarla uğraşırlarsa asli vazifelerini göz ardı etmiş olurlar. Biz bu hususta çok hassasız. Çankırı Karatekin Üniversitesi, Türk ve dünya bilim hayatına çok büyük katkılar sağlamaya başladı. Bu yükselerek devam edecektir” şeklinde sözlerine devam etti.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İbrahim Demirtaş, Prof. Dr. Ziya Şimşek, Doç. Dr. Serhat Döker ve Doç. Dr. Senayi Dönmez'in katıldığı basın toplantısı, basın mensuplarının kahvaltılarını bitirmesiyle sona erdi.

Onlar erdi muradına biz çıkalım kerevetine...

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Fethullah gulmeyen 2 yıl önce

HocaEfendi yolcu

Avatar
İbrahim efendi 2 yıl önce

Bal yapmayan aridan bal analizi☺

Avatar
NASİHAT 2 yıl önce

......

Nasihat Rumuzu ile yorum yapan okuyucu, yorumunuz hakaret içerdiğinden dolayı editlenmiştir. İp'iniz kabak gibi ortada siz isimsiz yorum yazıyorsunuz, dinden imandan bahsedip hakaret ediyorsunuz. Fikriniz her neyse yazın yayınlayalım ama seviyeyi bozmayın, isminizi de belirtin korkmayın.

Avatar
çankırılı 2 yıl önce

Geç bunları