Paralel'in Değil Devlet'in Valisi
Vali Mesut Köse 8 Haziran 2016 Çarşamba günü İlimize gelerek, görevine başladı. Köse, Hükümet Konağı önünde karşılandı. 

Karşılamada, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Vali Yardımcıları Nedim Özırmak, Fatih Yılmaz, Zafer Engin, Hüseyin Demirbaş, Meral Batı Demirbaş, Atkaracalar Kaymakamı İdris Arslan, Bayramören Kaymakamı Halil İbrahim Çelik, Çerkeş Kaymakamı Cengiz Ünsal, Eldivan Kaymakamı Sinan İnaltekin, Ilgaz Kaymakamı Muhammed Gürbüz, Kızılırmak Kaymakamı Halil İbrahim Demirçin, Korgun Kaymakamı Erkan Savar, Kurşunlu Kaymakam V. Kemal Balaban, Orta Kaymakamı Mehmet İlidi, Şabanözü Kaymakamı Cevdet Bakkal, Yapraklı Kaymakamı Yakup Ömeroğlu, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Halil Altıntaş, İl Emniyet Müdürü Cengiz Öztürk, POMEM Müdürü Süleyman Gül, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, İlçe Belediye Başkanları, Siyasi Partilerin Temsilcileri, Daire Amirleri, STK Temsilcileri ile çok sayıda vatandaş hazır bulundu.


Karşılamadan sonra Makama geçen Vali Mesut Köse basın mensupları ile tanışarak, ‘’Basın mensupları benim için önemli, şeffaf olacağız. Sokaktan pazardan duyma bilgilerle haber yapacağınıza, kafanıza takılan soruları sorabilirsiniz. Daha önce benim yönettiğim kuruluş yaklaşık 10 katrilyonluk bütçeli bir kuruluştu. Yedi buçuk sene çok sakin güzel bir çalışma dönemimiz oldu. Bu şeffaf çalışma sistemimizi orda da uygulamıştık. Yani her türlü siyasetçi olsun, basın mensubu olsun bize bir konuyu merak ettiği zaman soruyordu bizde her türlü açıklamayı yapıyorduk. Bir kaç cümle söyleyeyim bekliyorsunuz diye tahmin ediyorum. Öncelikle hepinizi saygıyla selamlıyorum burada arkada bürokrat arkadaşlarımız var Belediye Başkanımız var. Ben 1989 yılında Kaymakamlık mesleğine başladım. Toplam 26 yıl kamu hizmetim var. Muhtelif görevler yaptım Kaymakamlıktan sonra Kamu İhale Kurumunda Uluslararası İlişkiler Başkanlığı, Tarım Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı, Muhtelif Kamu İktisadi Teşebbüslerinde Yönetim Kurulu Üyelikleri, Yönetim Kurulu Başkanlıkları en sonda son yedi yıldır toprak mahsulleri ofisinde Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak çalıştım. O zaman Belediye Başkanımızda ziyaretimize gelmişti orda tanışmıştık tekrardan da burada tekrar karşılaşmış olduk. Mayıs sonunda çıkan kararnameyle Çankırı Valiliğine atandım bugün görevi devir alıyoruz. Tabi görevimizi devir alırken benden önceki meslektaşım Sayın Vali Vahdettin Özcan beye kendi adıma ve ilimiz adına teşekkür etmek istiyorum. Burada verdiği hizmetlerinden dolayı ve ona verdiği hizmetlerinde destek olan siz ve diğer bütün kurum ve kuruluş temsilcilerine de öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Tabi hedeflerimizi belirleyebilmemiz ve açıklamalar yapabilmemiz için öncelikle şehrimizi ve ilimizi tanımamız gerekiyor. Kuruluşlarımızı özel kuruluşlarımızı kamu kuruluşlarımızı bunların yöneticilerini ilçelerimizi köylerimizi belediyelerimizi en kısa zamanda incelemek suretiyle ihtiyaç olan kurum ve kuruluşlardan da brifing almak suretiyle de ilimizi en kısa zamanda tanımaya çalışacağız.

Allah nasip ederse tabi bizim yapacağımız işler Devlet ve Hükümetin plan programları doğrultusunda olacak. Birinci önceliğimiz Devletin ve Milletin varlığının birlik ve bütünlüğünün korunmasıdır. Ülkemizde en hassas olmamız gereken hususlardan bir tanesi bu en önemlisi tabi ülkemizin dört bir yanında devam eden terörle mücadele faaliyetlerinde ilimiz ölçeğinde de destek vermek olabilecek muhtemel olaylara karşı tedbirler almak uğraş alanlarımızdan olacaktır. Bu temelde tabi eğitim, sağlık, güvenlik, ulaşım, tarım, iletişim, haberleşme, çevre v.b. hususlarda ilk bakışta uğraş alanlarımızdan birkaç tanesini oluşturacaktır. Yine bu işlerle iştigal ederken il kuruluşlarımız, belediyelerimiz, üniversitemiz, adli kuruluşlarımız, siyasi kuruluşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımızla da yakın ilişki içinde olacağız. Yapılan hizmetlerin ve kuruluşlarımızın yapacağı hizmetlerin standart ve sonuçlarının ölçülebilir olması için çalışmalar yürütmeyi düşünüyoruz. Yine kuruluşlarımızın kurumsallaşması ilimizin kurumsal bir yapıya kavuşması için çalışmalar yürütmeyi planlıyoruz. Uyumlu ahenkli planlı ve ölçülebilir çalışma yine sadece bizim yaptığımız ve yapacağımız hizmetler değil tüm özel ve kamu tüm kuruluşların yapacağı çalışmaları da destekleyeceğiz. Özel sektörümüzü destekleyeceğiz. İstihdamın teşvik edilmesi içinde çaba sarf edeceğiz. Benim şimdilik tabi dediğim gibi ilimizi tanıyıp, yapacağımız iş planlarını size açıklayabilmem için biraz zamana ihtiyacımız olacaktır. Hepinize teşekkür ediyorum. Hayırlı Ramazanlar diliyorum.’’ dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hakan 2 yıl önce

Paralelcilerin mütevelli heyeti Başkan'ı Oğuz bey son fotoğrafta taklasını atmak üzere

Avatar
Cenk Turan 2 yıl önce

Hoş geldiniz Sn Vali Bey. Goverinize başarılar dilerim. Allah bu dünyada ve ahirette hesabını veremeyecegiz işlerle imtihan etmesin ve imtihanları geçen kullarindan eylesin. Allah adaletten, dogruluktan ayirmasin. Nefsine teslim olan kullarindan eylemesin. Bu şehirde görev süreniz bitince alni ak başı dik gitmeyi Rabbim nasip eylesin.