Paralelci Hakan Şükür'ün Eski Ortağı Alpay Ünal'dan Tekzip Geldi

 04.09.2013 tarihinde yapmış olduğumuz haberde aslen Tosyalı olduğu belirtilen Alpay Ünal Avukatı aracılığıyla gönderdiği tekzip metninde aslen Tosyalı olmadığını ifade ederek Yapraklılı olduğunu belirtti.

Alpay Ünal'ın Paralelci Hakan Şükür'le eski ortaklığının gündeme getirilmesinden rahatsızlık duymasını anlayışla karşılıyarak Paralelci Hakan Şükür ile bir dönem ortaklık yapan Alpay Ünal tarafından gönderilen tekzip metnini yorumsuz bir şekilde aynen yayınlıyoruz.


TEKZİP METNİCankirihabersitesi’nin 04.09.2013 tarihli haberlerinde ‘Paralelci Hakan Şükür’ün eski ortağı Alpay Ünal da aday’ başlığıyla bir habere yer verilmiş ve haber içeriğinde hem doğruluğu araştırılmayan hem de gerçeği yansıtmayan bilgiler yer almıştır. Müvekkilim Alpay Ünal’ın haklarını korumak ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesini sağlamak üzere, aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Şöyle ki;

Söz konusu haber içeriğinde; ‘Paralelci Hakan Şükür’ün eski ortağı Alpay Ünal da aday ’ başlığıyla müvekkil Alpay Ünal’ın AK Parti’den aday olmasını belirten fakat gerçeği yansıtmayan haber yapılmıştır.

Haber Hakan Şükür’ün paralelci olduğunu iddia etmekte ve Hakan Şükür’le Alpay Ünal’ın eski ortaklıklarını sürmanşetten vererek okuyucunun gözünde Alpay Ünal’ın da paralelci olarak algılanmasına yol açmıştır. Anılan asılsız ve gerçeğe aykırı haberde, müvekkilim Alpay Ünal paralelci olarak gösterilmekte, kamuoyu yanlış yönlendirilmektedir.

Arz ettiği öneme binaen kısaca ifade etmekte fayda gördüğümüz üzere müvekkilim Alpay Ünal, saygın bir iş adamı olup, enerji sektöründe yapmış olduğu yatırımlarla (ilk biogazdan elektrik üretim santrali, özel sektörde ilk yerli türbin üretimi vs) birçok ilke imza atmıştır. Müvekkilimin ülkesine yapmış olduğu hizmetler göz ardı edilerek, bir terör örgütü üyesiymişçesine kamuoyu nezdinde algı oluşturulmaya çalışılmasından büyük üzüntü duyduğumuzu ve söz konusu suç niteliği taşıyan iddia ve karalama kampanyasını kınadığımızı açıkça belirtiriz.

Kaldı ki; söz konusu gerçeğe ve hukuka aykırı haber 1 Kasım 2015 seçimlerinde Milletvekili olmak için AK Parti’ye başvuran müvekkilin bu haberle kişilik haklarına, kişisel ününe, şeref ve haysiyetine leke getirecek şekilde servis edilmiştir.

 Haberde kullanılan başlık çarpıcı olmasının yanı sıra başlık ile haberin içeriği arasında düşünsel bir irtibat yoktur.

Haberin içinde yer alan ‘Aslen Tosya'lı olmasına rağmen Çankırı'nın çocuğuyum sloganıyla kampanya yürüten Ünal'ın listelerde kendine yer bulup bulamayacağı merak konusu oldu.’  Cümlesi de gerçek dışı bir iddia niteliğindedir. Müvekkil Tosya’lı değildir. Çankırı’nın Yapraklı ilçesinde doğmuştur. Bu husus dahi müvekkilimin aleyhine asılsız olarak yapılan saldırının gerçeğe aykırı olduğunu ve kamuoyunu yanıltma amacı taşıdığının en açık kanıtı niteliğindedir.

Bahse konu haber, tarafınızca tek yanlı olarak haber konusu yapılmış, doğrulukları ve tamamı araştırılmadan kamuoyuyla paylaşılarak müvekkilin kişilik haklarına, şeref ve haysiyetine saldırı teşkil eden haksız eyleme dönüştürülmüştür.

Netice itibariyle bahse konu haberde, internet sitenizin yanlı, müvekkilin sosyal ve kamuya mal olmuş kişiliğini de hedef alan haberinize yönelik işbu tekzip metninin yayınlanmasını talep zaruri olmuştur. 

Anayasa, 5187 sayılı kanun, 5651 sayılı kanun maddeleri gereğince gerçeği yansıtmayan haberinizi şiddetle kınadığımızı belirtir, bu haber metni ya da metinlerinin her türlü hukuki, cezai ve tazminat talepli dava haklarımız saklı kalmak kaydıyla yine aynı haber sitenizde, aynı puntolarla ve diğer yasal koşullara uygun olarak yayınlanmasını vekaleten rica eder, işbu haklı talebimizin kanuni süre içerisinde ifasını ihtar ederim.

                                                       
İhtar Eden Vekili

Av. Yeşim Süzer
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hakan 3 yıl önce

Genç yalan haber yaparak gazeteci olunmaz işte sana böyle tekzip metni yayınlatırlar.. Anlayana....

Avatar
esnaff @Hakan 3 yıl önce

yahu hakan bey... Allah var gam yok. şu ağzınızdan çıkanları kulağınızın duyduğundan eminmisiniz? adam tekzipi yayınlamışta nasıl yayınlamış hiç dikkat ettiniz mi? çok itiraz ettiğiniz o fotoğrafı yine koymuş geçmiş adam. paralelci cümlesini de yazmış. sen hala tekzip diyorsun. bence alpay ünal bu tekziple kendi bacağına sıkmış. helali var edidörün, yine aynı fotoğrfı, aynı paralelci cümlesini koymuş, sen konuuşşşş