MHP'li Başkan'dan İslam Alimine Ağır Hakaret

 MHP'li Başkan, tek adam idaresinin aldığı kararları savunarak İslam Alimi İskilipli Atıf Hoca'ya "Kancık ve Kalleş ruhlu" dedi. Adana'nın MHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü her kesimden büyük bir tepki ile kaşılanan konuşmasında şunları kaydetti:

"..Cenazelerin arbede yerleri olmaması için sadece bizlere değil, tepemizdekilere de büyük iş düşüyor. Bugün şehit cenazelerinde milletin sesi olması gereken, milletin acısını yüreğinde hissedip, onların acısından da daha büyük derdi olmayan bir anlayışın idrakı olması lazım. Ama ne yazık ki son dönemde şehit cenazelerinde görüyoruz ki; şehit cenazelerini haddinden fazla din görevlisiyle dolduruyorlar ve talimatlı sözde din adamları da şehit cenazesinin adabı noktasında cemaate ders vermeye bakıyor. Buradan onlara sesleniyorum; siz namaz kıldırmanın adabına ve şehidin ruhuna saygılı olun bu yeterli. Size size talimat verenlere bir kez daha sesleniyorum ve diyorum ki; milli mücadele döneminde de gevşek din adamlarını bu millet görmüştür. Şeyh Saidleri, Seyit Rızaları işbirlikçi İskilipli Atif Hocaları görmüştür. Onlar gibi kancık ve kalleş ruhlu olmayın. Atatürk'ün arkasında olun, milli mücadele için mücadele eden Anadolu'yu adım adım arşınlayan ve camilerde hutbe okuyan islam alimi, istiklal marşımızın sahibi Mehmet Akif'i kendinize örnek alın." 

MHP'li Sözlü Mehmet Akif'i örnek alın derken, Akif'in sürgüne gönderildiği, sefalet içerisinde öldüğü, cenazesine katılımın yasaklandığından, cenazeye katılanların bile cezalandırıldığından bahsetmedi.

Bilindiği gibi 1923-1950 yılları arasında Türkiye'de tek parti diktası yaşanmıştı. Bu süreçte İslami hassasiyet sahip binlerce Müslüman çeşitli gerekçelerle katledilmişti. Atatürk tarafından ilan edilen inkılapların kabulü ve yaygınlaşması Müslüman katliamının temel sebebi olarak uygulandı.

Toplumda farklılık arz eden tüm unsurları tek tipleştirmeyi hedefleyen kemalist dikdatorya, Anadolunun farklı beldelerinde toplu idamlar ve katliamlar gerçekleştirdi.

Adana Büyükşehir Belediyesinin başkanının sözcülüğüne soyunduğu faşist uygulamalar daha çok CHP temsilcilerinin savunduğu katliamlardır.

Seyh Said ve İskilipli Atıf hocanın isimlerini bilfiil zikrederek çeşitli hakaretlerde bulunan  MHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü son dönemde doğuda geniş çaplı bir provakasyon peşinde olan  PKK ve benzeri örgütlerin de varoluş sebebini açıklayan faşist arka plan unsurları taşımaktadır.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Bayram Dursunoğlu 3 yıl önce

Siz Mhp le neden uğraşıyorsunuz akp denmi yalanıyorsunuz belli yalandığınız çünkü sürekli taraflı yayın yapıyosunuz bence tarafsız ol yalak gittiğinde yalaksız kalırsınız

Avatar
Bayram Dursunoğlu 3 yıl önce

Siz Mhp le neden uğraşıyorsunuz akp denmi yalanıyorsunuz belli yalandığınız çünkü sürekli taraflı yayın yapıyosunuz bence tarafsız ol yalak gittiğinde yalaksız kalırsınız

Avatar
Alperen ŞAHİN 3 yıl önce

senin o islam alimi dediğin; milli mücadele karşıtı, ingiliz yanlısı ve zararlı cemiyetlerde başkanlık dahi yapmış zavallının tekidir. i̇slam dininin neresinde ihanet vardır da bu kişi islam alimi olsun... gerçi zihniyetinizin ne olduğu belli bugünkü islam alimlerine! bakacak olursak milyon dolarlık makam araçlarıyla zevk-i sefa sürmektedir...

Avatar
Karatekin 3 yıl önce

iskilipli atıf hoca gerçek bir islam alimidir. hiç bir cemiyetle ilişkisi olmadığı yargılandığı istiklal mahkemesi tarafından da tesbit edilmiş ve beraat etmiştir. idamı verilen dava şapka kanunu çıkmadan önce yazdığı bir risaleye istinaden verilmiş ki tamamen kanunlara aykırıdır.onu asan devrim yobazları sözde devrimlerini muhafaza etmek için gözdağı amaçlı olarak onu idam etmişlerdir. chp bu devrimlerin yilmaz bekçisi olduğu için iktidar yüzü göremiyor. mhp içinde ki chp liler anlaşilan bu nöbeti devraldilar, sahildeki chp oylarina göz diktiler.orta anadolunun yağız ülkücüleri chp döneminde işkence gören alperenler önümüzdeki seçimde mhp içindeki chp lilere gereken dersi verecektir.

Avatar
salih 3 yıl önce

bu kadar yalama bir haber sitesi olamaz. adam (?) tarih bilmiyor islam alimi diyar, oğlum onlar dedeni ebeni sırtından vuran işbirlikçi vatan hainlerinden. gerçi sizin taraf ne taraftı bilmiyorum ama bizce öyle. sen sana göre olanı yazmışsın demekki! sizin sülale de bunlar gibi işbirlikçi vatan hainiydi ki böyle islam alimi falan ayağına yatmışsın. yazık ya gidecek yeriniz de yok. adamların çifte vatandaşlıkları var uçakları da ama siz nereye gideceksiniz. abileriniz gibi aldatıldık, kandırıldık der dönersiniz fırıl fırıl...

Avatar
FARUK KARACA @Alperen ŞAHİN 3 yıl önce

alperen şahi̇n, i̇şte si̇z bu çekememezli̇ği̇ni̇z yüzünden bi̇r halt sahi̇bi̇ olamiyorsunuz, ti̇lki̇ci̇ gelmi̇şsi̇i̇z ti̇lki̇ci̇ gi̇dersi̇ni̇z, kurtçu olmak si̇zi̇n neyi̇ni̇ze bre gafi̇ller tek kurt vardi rahmetli̇ muhsi̇n reyi̇s "Allah rahmet eylesi̇n" o gi̇tti̇ meydan si̇zi̇n gi̇bi̇ ti̇lki̇lere kaldi

Avatar
UYAN 3 yıl önce

bahçeli bu gibi tipleri mahsus mhp ye yerleştiriyor.amacı yavaş yavaş alıştıra alıştıra mhp yi chp leştirmek.mamakta işkence görmedi çile çekmedi neden zannediyorsunuz

Avatar
Mkk 9 ay önce

Şerefsiz kansız herif İskipli Atıf Hoca efendi korkak olsa idi senin dedene boyun eğer ve idamdan kurtulurdu. Ağzını topla CHP kafalı çakma MHPli.