Meğer Rektör Okey'e Dönüyormuş!
Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş 1100 Akademisyene destek bildirisi yayınlayan 611 akademisyenden biri olan Edebiyat Fakültesi öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İdil Safiye Soyseçkin Ceylan hakkında idari soruşturma başlatıldığını kaydetti.

Çankırı gündeminde Şabanözü Organize Sanayi Bölgesi'nde yaşanan kimyasal zehirlenme hadisesi ve 1100 akademisyene Çankırı'dan verilen destek imzası varken, Çankırı Valiliği tarafından Sudan’la ilgili düzenlenen toplantıda basının karşısına çıkan Savaş,  basın mensuplarının soruları üzerine 611 akademisyen tarafından yapılan 2. bildiride Çankırı Karatekin Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İdil Safiye Soyseçkin Ceylan'ın da bulunduğunu ifade etti.
İhanet bildirisine destek veren Soyseçkin Ceylan hakkında idari soruşturmanın başlatıldığını dile getiren Savaş, "Hanımefendi şuanda doğum izninde. Doğum izninde imzalamış. Anında idari soruşturma başlatıldı ve sürüyor. İlk bildiride bizden imza yok, ikinci bildiride bizden hanımefendinin imzası var" dedi.

CİDDİYETİNDEN SUSUYORMUŞ!

Çankırı Haber Sitesi'ni kast ederek, "Bazıları diyorlar ki üniversiteye biz dışarıdan gaz dökersek üniversite çalışır, açıklama yapar" şeklinde tepkisini dile getiren Savaş, "Bizim kurumumuz çok ciddi bir kurum. Rektör niye susuyor, rektör niye açıklama yapmıyor bu konularda deniyor. Ben sen söyleyince mi iş yapacağım" şeklinde konuştu.

MEĞER OKEY'E DÖNÜYORMUŞ.

Devleti katliam yapmakla suçlayan 1100 akademisyene karşı onlarca üniversite rektörleri veya senatoları aracılığı ile açıklamalar yaparken, tüm dünyaya ve Akademik camiaya Terör'e destek vermenin akademik özgürlükle bağdaşmayacağını haykırarak açıkça devletin yanında olduğunu belirten birçok üniversite varken, suskun kalarak, açıklama yapmaktan imtina eden Rektör Savaş'ın, "Çankırı Karatekin Üniversitesi'nin yakaladığı başarının altında disiplin yatar. Mevzuata, kanunlara veya akademik kurallara uygun davranış yatar. Burası kahvehane değil, üniversite. Üst düzey eğitim veren bir kurum. Yüksek Öğretim kurumu bu konuda bir açıklama yapacak. Biz bu nedenle bir açıklama yapmak istemedik." şeklindeki mazeretleri kamuoyunda inandırıcı bulunmadı.

Öte yandan, 1100 Akademisyene destek bildirisine imza atan Edebiyat Fakültesi öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İdil Safiye Soyseçkin Ceylan'ın Kastamonu Üniversite'sinde Araştırma Görevlisi iken Rektör Savaş tarafından Çankırı'ya getirilerek Doçent kadrosu verildiği ifade ederek, Rektör'ün desteği olmadan Ceylan'ın böyle bir bildiriye imza atamayacağı, Rektör Savaş'ın 1100 akademisyenin imzaladığı skandal bildiriye karşı suskun kalarak Ceylan'ı 2. ihanet bildirisine imza atmaya cesaretlendirdiği iddia edildi.

Okey oyununa ilgisi bilinen Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör'ü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş'ın yaptığı açıklamalar kamuoyunda, "Rektör'ün bir bildiği vardır, demek ki Okey'e dönüyormuş" şeklinde yankı buldu.

Ayrıca Vali Vahdettin Özcan ise konuya dahil olarak suçu övmenin cezasız kalmayacağını dile getirerek, bunun bir cezası olacağını ifade etti. 


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ali Taş 1 yıl önce

Rektörün açıklamaları aslında tam bir kahvehane ağzı.Neymiş efendim birileri dedi diye açıklama yapamazlarmış, demeden zaten yapamaz. Türkiyedeki bütün üniversiteler ayağa kakmış ama beyefendi ciddi kurum olduğundan diğerleri gayri ciddi olduklarından açıklama yapmazmış. O birilerinin içinde Cumhurbsşkanı da var tabi. Dağın arkasına saklanan üniversitenin rektöründen ancak bu kadar.

Avatar
hasan kazan 1 yıl önce

i̇brahim savaşı 1996 da tanıdım türkiyede değeri bilinmeyen bir akademisyendir.

Avatar
Osman 1 yıl önce

Yanındaki de Paralelin Üniversite İmamı Ömer Çakır yanından ayırmaz.Bu adamın onlardan çekindiği birşeyler var ama çıkar yakında kokusu

Avatar
İsmail @Osman 1 yıl önce

o zaman durum daha vahim ve işin başka bir boyutu da var. savcılık ve emniyet üniversitedeki parelel çete için ne düşünüyor acaba. bu örgüt devletin üniversitesinin terörü lanetlemesini bile engelleyebiliyorsa kim bilir daha neler yapar neler. skandal fazla büyümeden devlet üniversiteyi parelelcilerden kurtarsın veya rektörden.

Avatar
Omer Balcı 1 yıl önce

Rektör hocamızın üstüne gitmeyin kardeşim adam bal analizi yapıyor gerçi birde bal yapsa hocam aksama kadar oturduğun kafelere satsan balı univetsitemiz köşe olur hocam