Karatekin Üniversitesi'ni Fetö'den Temizleyeceğim
 Yaklaşan Rektörlük seçimleri öncesi çalışmalarını yürüten birçok aday arasında PDY/FETÖ Fetullahçı Terör Örgütüne en net mesajı Prof Dr Mehmet Tekin Verdi. Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Adayı Prof Dr Mehmet Tekin "Üniversiteyi FETÖ'den temizleyeceğim" dedi.

Paralel Yapı problemini sadece Karetekin Üniversitesi’nde değil, diğer çalıştığı yerlerde de dile getirdiğini, Bu yapının Türkiye için, bakanlıklar için, kurumlar için çok sıkıntı çıkaracağını üst amirlerine bildirdiğini söyleyen Tekin, "Bir insan olarak, bu ülkenin bir vatandaşı olarak 17-25 aralıktan önce de gerekli uyarıları yaptım. Bulunduğum yerlerde bu tehlikenin farkına varanlardandım ve o bilinç ve hassasiyetteyim" şeklinde konuştu.

Tekin şunları söyledi.
"Paralel Yapı olarak tanımlanan örgütün kesinlikle çok büyük bir tehlike olduğu kanaatini taşıyorum. Her şeyden önce özellikle üniversitelerde hiçbir kuruma imtiyaz veremezsiniz. Üniversitelerde geçerli olan evrensel kaide ve kurallardır, akademik prensiplerdir. Bizi bağlayan bunlardır. Ve ben şunları da ilave ediyorum. Milli olmak. Milli olmak zorundayız biz. Bu ülkenin bir çakıl taşını dahi kimseye ezdirmemek derecesinde bir millilik. Türkiye hiçbir zaman mülteci konumuna gelmemiştir. Ölmüş öldürmüştür. Hiçbir zaman boyun eğmemiş, mülteci konumuna düşmemiştir. Aslanca savaşmıştır. Bu yüzden buna benzer yapıların kesinlikle karşısındayım. 17-25  Aralık’tan öncede bu hassasiyetteydim ve bulunduğum kurumlarda önlem alınması gerektiği vurgusunu yapan birisiydim. Halada öyleyim."

 
ÜNİVERSİTEDEKİ PARALEL KADROLAŞMAYI ÇOK İYİ BİLİYORUM.

Üniversitede ki paralel kadrolaşmayı çok iyi biliyorum. 6 aydır Karatekin Üniversitesi’ni takip ediyorum ve dersime çok iyi çalıştım. Böyle bir yapıya kesinlikle müsamaha göstermeyeceğim. Fakat bunlar bilim insanı. Böyle bir gruplaşmaya gitmedikleri sürece, bunu eyleme dönüştürmedikleri sürece biz onların kafalarının içindekini bilemeyiz. Bilim üretmelerine bakarız. Biz bu konuda da hassasız.

 FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜDÜR.

Bizi bağlayan hukuk kaideleri var. Bu örgüt devletin terör örgütü listesine girmiştir. Hukukun, yargının rektöre vermiş olduğu yetkiler çerçevesinde gerekeni yapacağım. Hukuk dışına çıkmadan. Cumhurbaşkanımız bu yapıyı terör örgütü listesine almıştır. Hükümet programında da bu böyledir. Ben daha evvelden böyle bir hassasiyeti yaşayan bir insan olarak, kesinlikle gerekli mücadeleyi yapacağım. Böyle bir grubun öğretim üyeleri üzerindeki baskısını kesinlikle ortadan kaldıracağım. Böyle bir yapılanma benim dönemimde kesinlikle olmayacak.

 
HUKUK ÇERÇEVESİNDE GEREKEN YAPILACAKTIR

 
Herhangi bir usulsüz alım, dil belgelerinde veya doktora tezlerinde yada bilimsel yayınlarında bir sıkıntı görürsem mutlaka gereğini yaparım. Zaten gereğini yapmaz isem makamımın gereklerini yerine getirmemiş olurum. Hukukun bana verdiği yetki alanı çerçevesinde böyle bir mücadele içinde olacağım. Hak etmeden geldilerse kesinlikle bedelini ödeyecekler.

 

BİR GAZETECİDEN ÖRGÜT PROPAGANDASI

Ulusal bir haber ajansının da Çankırı muhabiri olduğu öğrenilen bir yerel gazetecinin Fetullahçı Terör Örgütü'nü "Hizmet hareketi" diye tanımlayarak, mensuplarının devlet memuru olduklarını belirtmesi üzerine Cumhurbaşkanı ve hükümetin böyle bir tanımı olduğunu ifade eden Prof Dr Tekin,  Nolur bakın sadece ben söylemiyorum. Patenti Cumhurbaşkanımız ve Hükümetimize ait. Yani bunun PKK örgütü ve FETÖ PDY fark etmez eğer hükümet programında var ise ben bir memurum bunu benim uygulamamam zaten suçtur.

 

Şu anda ben arkadaşları yeni yeni tanıyorum. Öyle bir yaftayı kimseye vuramam. Ben o makama oturduğumda elbette ki bunları inceleyeceğim. Atıyorum birisi bir arkadaşımıza paralel dedi, ben hemen onunla konuşmuyorum gibi bir duruma giremem. Mümkün değil.

 2 YENİ FAKÜLTE MÜJDESİ

İlahiyat fakültesi ve diş hekimliği fakültesi kuracağım. Fakülte dekanıma kadar her şey hazır. Tıp fakültesi kurulması içinde elimden gelene yapacağım. Fakat dersime çalıştı. Eğer yakın bir bölgede tıp fakültesi varsay buna biraz mesafeli yaklaşıyor. Fakat elimden geleni yapacağım.

 KOMŞUMUZ KARABÜK ÜNİVERSİTESİNİN ÇOK GERİSİNDE KALDIK

Karatekin Üniversitesiyle beraber kurulan Karabük Üniversitesi’nin şu anki öğrenci sayısı Çankırı nüfusunun yarısı kadar. Peki beraber kuruldu neden ÇKÜ’nün nüfusu bu kadar? Yeni taze akademisyenler  kazanacağız. Ben ÇKÜ’yü yürütmeyeceğim, koşturacağım.

 ALLAH CİBUTİMİZİ VERMEYECEK, SUDAN'A ZEKAT VERECEĞİZ

Mehmet Tekin aynı zamanda uluslararası bağlantılar için dünyanın her yerinde olacak. Şuan teşekkür ediyorum. Sudanla bir bağlantı yapmışlar, fena bir şey değil. Ama Sudan’a ben sadece ilmimin zekatını vereceğim. Çünkü ben teknolojiyi bilimi almak zorundayım. Benim Sudan’dan alacak bir şeyim yok. Ben çağdaş ve modern ilimlerin olduğu üniversitelerle ilişki kuracağım. Uzak Doğu’da Japonyayla, Çinle, Malezya ile diğer taraftan Rusyayla kardeş üniversiteler kuracağım. Almanya’da ÇKÜ’nün kardeş üniversitesi olacak.

 UYARI CEZASINA GÖNLÜM RAZI OLMADI

 Rektör olarak oturduğumda o dosyaları kesinle tekrar araştıracağım. O cezadan başka bir ceza söz konusu ise ve uygulanmamışsa gerekeni yapacağız. Benimde uyarı cezasına gönlüm razı olmadı. Gerekeni yapacağız. Eğer zaman aşımı olmamışsa, geçmişe dönükte incelemeler yapıp, hiçbir usulsüzlüğe müsaade etmeyeceğiz. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Prof. Dr. Mehmet TEKİN 2 yıl önce

Değerli kardeşim duyarlılığınız için teşekkür ediyorum. Şahsım ın bu yapı ile mücadelesi bugün ki bir mevzu değil. Geçmişi olan bir konu. Tekrar ediyorum, bu yapı bir terör örgütü'dür.öncelikle mücadele edeceğim, bir konudur. Üniversitesi imamı bırakın çay içmeyi yanıma bile yaklaşması söz konusu olamaz. Tav rim gayet nettir.Bu yapının boyundurugu nda n Çankırı Karatekin üniversitesi kurtulacaktır. Üniversite mız le birlikte kurulan Düzce, Karabük Hitit gibi üniversite lerde Teknokent ve teknoloji geliştirme bölgeleri mevcuttur. Diğer Çalışmalar imizide takip etmeniz dileğiyle selam ve saygılarımı sunarım.

Avatar
Paralel savar 2 yıl önce

hem analiz ettim diyor hem de kimin cemaatçi olduğunu bilmiyormuş. madem bu kadar hükümetle içli dışlısınız gerekli kurumlarda fetöcülerin listesi yok mu sanki? hem fetöcülerle mücadele edeceğim diyeceksin hem de odalarına gidip oy isteyeceksin. ya onlar sen bunu söyledikten sonra sana oy verirler mi ? bu adamlar gerizekalı mı? yoksa söylediklerin danışıklı dövüş mü?. yarın üniversite imamı ile çay içerek soruşturma yaparsınız artık! şamil tayyar'ın da dediği gibi paralelle tek mücade eden cumhurbaşkanı. ne tekin'in ne de diğer çoğu rektör adayının paralel diye bir sıkıntısı yok. bir de yeni açılan üniversitelerin hangilerinde teknokent varsa açıklarsa sevinirim.

Avatar
Cenk Turan 2 yıl önce

Serefin varsa ki iddea eden herkes terör örgütü olduğu ispat edin. Elinizde mahkemesi kararı var mi? Can Dündar in tir davasında mahkeme öyle bir örgüt yok dedi. Adamları saldı. Bunu da yayınlayacak yürek varsa yayinlayin haber sitesi.