İslam'a Hizmet Edecek Yöneticiyi Seçmek Müslüman'a Vaciptir

İşte genç İlahiyatçının o yazısı:

Müslüman asla yaşadığı dönemin siyasi olaylarından bihaber yaşayamaz.

Yaşanan olayları göz önünde bulundurmalı, değerlendirmeli ve İslam’a yakışan neyse onu yerine getirmeli.

İslam'a hizmet edecek yöneticiyi seçmek Müslüman'a vaciptir.

Fakat öyle görünüyor ki bizler bu mevzuda oldukça cühelâ bir ivazda bulunuyoruz.

Malum önümüz seçim ve ülke olarak siyasi ve sosyal bir kaosun, ekonomik bir belirsizliğin içerisindeyiz.

7 Haziran'ın getirdiği tedirginli günler ve endişeli bekleyişler mevcut hepimizde.

 

Neler Yaşanıyor?

Önceleri ekmek almaya giderken ölenler, sonra meydanlarda patlayan bombalar ve uzun bir aradan sonra gelen şehit haberleri...

Devlet-i Aliye'nin kanına tecavüze kalkıp paralel organlara bürünenler, ceberut devlet anlayışıyla bir olup statüko özlemi çekenler ve militarist bir anlayışla vesayet rejimine yeniden demir atmaya çalışanlar...

Dış mihraklar güdümünde hazırladığı seçim kampanyalarıyla barajı geçen, PYD'nin sırtlısı siyasi parti ve yöneticilerinden gelen "Erdoğan bizi yok edecek" sözleriyle bitişin ilk izlenimlerini veren PKK...

 

Vesayeti Özleyenler Var. Dikkat Edin!

İşte Müslüman ve inanç sahibi olanlar, devlet ve millet uzun zamandır; şer odaklarıyla, şer ittifaklarla ve devletin ve milletin refahına kasteden projelerle mücadele etmekte.

Bütün bu yaşanan saldırılara ve millet üzerinde oynanan oyunlara rağmen, ülkesini vicdanından silenler ülke istikrarına karşı diretmekte ısrar ediyorlar.

Ülke gündemini şer meselelerle meşgul etmeye çalışan her türlü yayın organına ve bu yayın organları için "basın özgürlüğü" naraları atıp sonrada devletin kanalı olan TRT'nin mikrofonunu fırlatanlara rağmen, at gözlüğü tabirini üzerlerinde palto misali taşıyanlar ülke refahına karşı diretmekte ısrar ediyorlar.

Bütün bunlar yetmezmiş gibi; alimlerin asıldığı, camilerin kapatılıp ahıra çevrildiği, minarelere altı okların asıldığı, Kur-an meallerinin yasaklandığı,’köpekler ve başörtülüler giremez’ yazılarının duvarlarda boy gösterdiği, başörtülü kardeşlerimin okullara alınmadığı ve esnaf kardeşlerimizin devlet erkanına yazar kasa fırlattığı o elim ve devlet utancı günleri özleyenler var.

Bazı siyasiler, çıkar ideolojisi ve iman dışı ideolojilerin davasını güdüp, halk nezdinde büyük bir algı ve kandırma operasyonuna baş koymuşken; bazı örgütler, dağdaki terör örgütünden hallice, sokaktaki ayyaşla denk, dinsel ve kültürsel bir soykırımın peşinde cemaat adı altında Siyonist projelere kol kanat geren hal ve tavır içerisindeler.

 

İşte bunlar;

Birlik ve beraberliğimizi, manevi yaşantımızın sağlamış olduğu her türlü paylaşma ve kanaat getirme güdümüzü alt üst etmek istiyorlar.

Demokrasimize ve hak hukukuna zarar vermek, kardeşi kardeşe kırdırmak istiyorlar.

 

Bugün;

Alem-i İslam ve  Alem-i İslam’ın umudu olan Osmanlı’nın varisi bizlerin, "birlik olma" günüdür.

Gün, her türlü vesayet ve şer odaklarına rağmen, bütün ideolojik ayrılıkları bir kenara atıp birbirimizin yanında olma günüdür.

Gün, hangi meseleye inanç sarf ettiğimizi deklare etmeyi bırakıp, inançlarımızı sağlıklı bir şekilde deklare edebileceğimiz bir ortamı oluşturma günüdür.

 

Nitekim;

Bazıları unutmuş olmalı;  alemlerin Rabbi, dinini kemale erdirmeden bir vahiyde daha bulunmuştu:

“Ey iman edenler! Allah’tan tam manasıyla korkun ve ancak Müslüman olarak can verin. Hep birlikte Allah’ın ipine (Kur’an’a, ihlâsa, taata, cemaate) sımsıkı sarılın, dağılıp parçalanmayın.”

İslam dini şüphesiz Tevhid dinidir. Allah birdir; bir olanı, birlikte hareket edeni  sever.

Allah Resulü de Ashabına bir olmayı, birlikte hareket etmeyi öğütledi. Allah dostları da aynı şekilde ibadetlerde birlikte hareket etmeyi öneriyor.

Nitekim büyük mütefekkir Gavs-ı Sani(k.s) Hazretleri de şöyle buyuruyor:

"En büyük salih amel, birlik ve beraberliktir"


Velhasıl;

Bütün bunlara binaen, 1 Kasım seçimlerinin "İslam'a hizmet edecek yöneticiyi belirleme seçimleri" olduğunu belirterek, seçimlerin İslam'a yakışan bir sonuç getirmesini temenni ediyorum.

Selam ve dua ile...


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Bekriebu 2 yıl önce

Kaleminizin soluğuna sağlık

Avatar
gulsah kirabali 2 yıl önce

Allah kalleminizi daha güzel yaazdirsinn