Çankırı'da Paralel Dosyayı Açıyoruz!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararlı bir şekilde FETÖ/PDY Örgütüne yönelik temizlik talimatından sonra, Türkiye'nin her yerinde örgüte yönelik operasyonlar sürerken, Çankırı'da FETÖ/PDY örgütüne yönelik bir temizlik operasyonunun yapılmaması dikkat çekiyor.

Adeta Çankırı'da altın çağını yaşayan Paralel İhanet Şebekesi'nin, kamufle bir şekilde etkinliklerini artırdıkları hatta yeni inler kazdıkları biliniyor.

Çankırı'da şimdiye kadar Paralel Yapıya yönelik bir operasyonun yürütülmemesine sebep olarak Çankırı'da Mülki Amir olarak görev yapan Vali Vahdettin Özcan'ın Paralel yapıya olan yakınlığı gösteriliyor.


Paralel Örgüte yakınlığı ile bilinen kişi ve kurumlarla samimi ilişkileri bilinen Vali Özcan, FETÖ/PDY Operasyonlarından sonra her ne kadar frene bassa da, paralel çizgisinden fazla da taviz vermediği görülüyor.

Örgütün meşhur maklube toplantılarının baş konuğu olan Özcan'ın; paralel örgütle ilişkisi olduğu iddia edilen isimlerle yakınlığı, Paralel Yapı ile mücadele eden hükümetin Çankırı'daki temsilcisi konumunda olan siyasilerle sürtüşmeleri dikkat çekiyor.


Vali Özcan'ın; FETÖ/PDY Çankırı Bürokrasi İmamı olduğu iddia edilen ve Kütahya Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü iken Türkiye'de FETÖ/PDY'ye yönelik ilk operasyonlar kapsamında görevden alınan Şaban Küçükgümrah ile yakın ilişkisi dikkat çekiyor.

Küçükgümrah'ın Kütahya Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü iken yapılan paralel operasyonlar kapsamında görevden alınmasından sonra Çankırı'ya yeniden atanması için, isimleri FETÖ/PDY ile sık sık anılan eski İl Başkanı Salim Çivitçioğlu ve eski Milletvekili İdris Şahin'in devreye girdiği ile ilgili haberler de basına yansımıştı.

FETÖ/PDY 'nin Çankırı'daki bürokrasi imamı olduğu iddia edilen Küçükgümrah ile Vali Özcan'ın yürütülen operasyonlara rağmen yakın ilişkisi devam ediyor. Küçükgümrah'a birçok ödül veren Vali Özcan'ın, aralarında Küçükgümrah'ın da olduğu bir ekiple haftada iki defa voleybol oynadığı gelen bilgiler arasında.

Vali Özcan'ın sıradan bir gym faaliyeti gibi görünen bu etkinliği yerel bir sitede haber yapılarak kamuoyuna duyurulmuş ancak daha sonra haberin siteden kaldırılması dikkat çekmişti.
Vali Özcan'ın, FETÖ/PDY operasyonu ile görevden alınan ve hakkında bürokrasi imamı olduğu iddiaları bulunan, memur kadrosundaki bir personeli bu kadar yakınında tutarak, Küçükgümrah'ı bürokrasi nezdinde güçlü göstermeyi amaçladığı belirtiliyor.


PEKİ BU ŞEREFSİZ ALÇAK ÖRGÜT NASIL ÇALIŞIYOR?

Üst tabakasının açıkça vatana ihanet içinde olduğu ortaya çıkan FETÖ/PDY örgütünün orta tabakası olarak adlandırılan kesimi ise ticaretle uğraşarak örgütün finans kaynaklarını oluşturuyor.

Örgütün alt tabakasının ibadetle uğraştığı iddia edilse de, artık kirli çamaşırları gün yüzüne çıkan FETÖ/PDY örgütünün mensuplarının kendilerine verilecek ihanet talimatlarını gözlerini kırpmadan gerçekleştirecekleri geçtiğimiz dönemde görülmüştü.

Peki üyelerine kimlik kaydı vermediği ya da sicil kaydı tutmadığı bilinen örgüt mensupları nasıl tespit ediliyor?

Burada da istihbarat kaynakları devreye giriyor. FETÖ'nün aktif olduğu dönemde makam, koltuk ve şahsi menfaatleri uğruna kimlerin FETÖ/PDY örgütüne kuyruk salladığı istihbarat birimlerince çok iyi biliniyor.

Devletin amacı; örgüt mensuplarının inlerine girerken, en büyük özellikleri kuyruk sallamak olan virüsleri  de devletin kılcal damarlarından temizlemekti.

Birçok bölgede kabuk değiştirerek kamufle olan örgüt Çankırı'da pervasız bir şekilde çalışmalarını yürütüyor.

Örgütün Çankırı'daki İl İmamı'ndan tutun da, bürokrasi imamı, Üniversite imamı gibi tüm kurum imamları ile birlikte, örgütün ihanet ateşine odun taşıyan devlet memurları da istihbarat birimleri tarafından yakın takip altında.

Devletin temizlik operasyonlarına karşı çeşitli tedbirler alan örgütün, Çankırı'da öncelikle sahibi olduğu taşınmazları ve mali kaynakları örgüt mensubu şahısların üzerlerine aktardığı da gelen bilgiler arasında.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kaymakamlara hitaben yaptığı konuşmada  “Paralel Yapı ile mücadeleye aman vermeyin, gerekirse Özel Kalem'ime haber iletin” şeklindeki talimatına rağmen Çankırı'da örgüte karşı bir operasyonun neden başlatılmadığı merak ediliyor.

Çankırı'da bürokraside etkin olan bazı bürokratların, çaktırmadan kamufle oldukları ve Paralel Yapı aleyhtarı gözükerek, Paralel kadrolaşmayı pervasızca devam ettirdikleri de iddialar arasında.


Dünyanın bilinen en alçak örgütlerinden biri olan FETÖ/PDY yapılanmasının, mensuplarının kendilerini gizleme taktiklerini, gerektiğinde kendi mensuplarını bile takip altına alarak yasa dışı bir şekilde dinledikleri, örgüt liderleri tarafından gerektiğinde içki için, namaz kılmayın, örgüt aleyhinde konuşun şeklindeki fetvalarla yürüttükleri biliniyor.

İzmir'de yürütülen casusluk operasyonu sonrasında, örgüt mensuplarının karşı taraftan bilgi almak ve şantaj yapmak için hedeflerindeki kişilere kadın gönderdikleri hatta bunun için kendi eşlerini bile kullanmaktan çekinmedikleri  iddia edilmişti.


KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ NASIL FETÖ/PDY KARARGAHI HALİNE GELDİ?


FETÖ/PDY örgütünün Çankırı'da özellikle Karatekin Üniversitesi'nde oldukça aktif bir şekilde kadrolaşarak çalıştıkları iddiaların başka bir boyutu.

Edinilen bilgiye göre Karatekin Üniversite'sinde kadrolaşmalarını büyük oranda tamamlamalarına rağmen, kadrolaşma faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyorlar. Örgüt mensuplarıyla birlikte, HDP sempatizanı isimler için de referans olan ihanet şebekesi, Rektör Ali İbrahim Savaş'ı da adeta yönetiyor.


Rektör Savaş'a kimleri atayacağı, kimlere kadro açılacağı, hangi isimlerin görevde yükseltileceği, Üniversite imamı ve üniversite içerisinde gizlenmiş bir üst düzey yönetici konumunda olan kripto imam tarafından bildiriliyor.

Karatekin Üniversitesi'nde FETÖ/PDY'nin kadrolaşmasını sağlayan Rektör Savaş'ın bunu gönüllü olarak mı yoksa zorunlu olarak mı yaptığı ise tam bir muamma.

Paralel Örgütün üst düzey yönetici konumunda olan birçok kişiye karşı, yasadışı dinlemeler ve takip sonucu elde ettiği bilgileri şantaj ve baskı amacıyla kullandığı bilinirken, Karatekin Üniversitesi'ni örgüt mensuplarıyla dolduran Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş'ın görev süresi boyunca hükümetin Çankırı'daki temsilcileri olan AK Parti'li siyasetçilerle bir türlü yıldızı barışmaması da iddiaları destekler mahiyette olarak değerlendiriliyor.


Öte yandan Çankırı'da şimdiye kadar FETÖ/PDY örgütüne yönelik bir temizlik çalışması yapılmamasının asıl nedeni mülki amir olarak görevde bulunan ve Rektör Savaş'ın da hemşerisi olduğu bilinen Vali Vahdettin Özcan olduğu iddia ediliyor.

Vali Özcan'ın geçmişinde Paralel Yapı ile çok yakın ilişkileri olduğu, görev süresi boyunca Çankırı'da örgüt mensuplarının bürokraside etkin konumlara getirilmesi için çalıştığı, örgüte yakınlığı ile bilinen kişi ve kurumlarla çok sıkı ilişkiler içerisinde olduğu ve bu nedenle Çankırı'da paralel örgüte yönelik bir operasyon yapılamadığı edinilen bilgiler arasında.

Vali Özcan ve Rektör Ali İbrahim Savaş birbirleri ile sıcak ilişkiler kurarken,  ikilinin hükümetin Çankırı'daki temsilcileri konumunda olan AK Partili siyasilerle zaman zaman gün yüzüne çıkan sürtüşmeleri haklarındaki iddiaları güçlü kılıyor.

Vali Özcan'ın görev süresi boyunca siyasilerden sadece, hakkında Paralel Yapı'ya yakın olduğu iddiaları bulunan eski Milletvekili İdris Şahin'le sıcak ilişkiler kurmuş olması da dikkat çekiyor.

Şimdi ÇANKIRI HABER SİTESİ olarak soruyoruz:

Çankırı'da FETÖ/PDY'ye yönelik bir operasyon neden yapılmıyor?

Çankırı'da Paralel Yapı neden korunuyor?

Çankırı Karatekin Üniversitesi'nde FETÖ neden bu kadar aktif?

FETÖ/PDY'nin Çankırı'daki Himmet Paraları nerede toplanıyor?

Örgütün Çankırı'daki İmamları kim?

TÜM BU SORULARIN VE ÇOK DAHA FAZLASININ CEVABI YAKINDA ÇANKIRI HABER SİTESİ'NDE...
ŞİMDİ REİS-İ CUMHUR'UMUZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN'A SUİKAST GİRİŞİMİNDE BULUNAN, MİT TIRLARINI DURDURAN BU İHANET ŞEBEKESİNİN ÇANKIRI'DAKİ TÜM KİRLİ ÇAMAŞIRLARINI ORTAYA ÇIKARMA ZAMANI...

PARALEL YAPI İHBAR HATTI:
paralelihbarhatti@gmail.com


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
SANCAR 2 yıl önce

Allah sizden razi olsun.bu fetöcü şerefsizlerin ipliğini pazara çikartma çabalarinizdan dolayi. hükümete ve özellikle çankiridaki ak partili siyasilere sirf şahsi çikarlari için yalakalik yapan haberciler gibi davranmadiğiniz için tebrik ederim. bir bakin bakalim onlarin sayfalarinda bu konularin kenarindan geçilmişmi? yoktur çünkü onlar "ne olur ne olmaz" tatli su kurnazlaridir. hem karnim doysun hem şekerim bitmesin.

Avatar
Musa ÇENDEK 2 yıl önce

bu bilgileri emniyet genel müdürlüğü ve valilik makamı bilgisi varda daha neden faliyete geçmiyor bunun gibi vatan hainlerini daha ne besliyoruz. emniyet müdürlüğü ve çankırı valimiz görevinizin başına

Avatar
Nuri 2 yıl önce

ahmet kılıçıda unutmayın namık tanığın dernek başkanı fetonun para kasalarından

Avatar
OSMAN 2 yıl önce

ödül resmi valilik sitesinde uzun süre kalmış. parelel soruşturma üzerine vali resmi aceleyle siteden kaldırmıştır.

Avatar
Ahmet Muhsin 2 yıl önce

Allah belalarını versin bunların, yıllardır devleti bu hainlere hizmet ettirdiler.Bunlara bağlı esnaflar zengin oldu.Ama rabbım bunların hesabını sorar.

Avatar
Çankırılı 2 yıl önce

Benmde birkaç sorum var;
1 çankırının yerel haber sitesi olan çankırı habersitesi.com neden sürekli hükümet yanlısı, FETÖ karşıtı haberler yapmakla meşhur? Sizin işiniz haber yapmak mı yoksa iktidarı haklı çıkarmak, desteklemek mı?

2 Fatih talebe yurdundan başlayarak yapraklı yolu boyunca (nereye kadar gittiğini hatırlamıyorum) belkide kmlerce kaldırım döşendi ve kilitli parke yapıldı. Günde 50 kişi ya kullanıyor ya kullanmıyor ama bizim belediyemiz binlerce insan kullanıyormuş gibi kaldırım yaptı faydasından çok zararı oldu. (Örneğin; yolun altında bulunan sokaklara inen tali yollar kaldırımlarca daraltılmış ve iniş yapmak için 75 derece açıyla dönmeniz dolayısı ile 20-30 km hıza kadar inmeniz gerekiyor. Bu sürekli akışın yaşandığı bir yolda kazaya beri gel demektir.) Sorum şu kimler bu kaldırımlardan rant elde etti, kimler cebini doldurdu belediye bundan nasıl çıkar sağladı?

3 Çankırıda muhalefet eden bütün önemli insanlara (rektör vali gibi) bu site tarafından neden vatan haini mualamelesi yapılıyor. Yoksa muhalefet olması gereken aydınların da yandaş olması mı bekleniyor tarafınızdan?

4 Neden çankırı haberleri adı verilen bu site iktidar şakşakçılığından başka bişey yapmıyor? Keşke iktidardan yana değilde halktan yana olsanızda bizde göğsümüzü gere gere çankırının haberlerini okusak.

Dipnot; hiçbir partiden yana değilim hatta iktidara bir çok kez oy verdim. Benim muhalifliğim bütün siyasi partileredir. Siz habercilerin doğruya doğru, yanlışa yanlış demesi şazım ki biz halk size güvenebilelim. Tabi azcık cesaretiniz var ise. Saygılar...

Avatar
...................... 2 yıl önce

AKP partinin içini temizleme li

Avatar
Hasan 2 yıl önce

Parel örgütün gizli karargahı karetekin üniversitesidir.Rektör ve ekibi üniversiteye ne Ak partiyi soktu ne Çankırıyı.Bu ihmalde Ak parti teşkilatlarının hep dahli olmuştur.kimisi haram kazanmaktan kimisi köşe dönmekten Çankıryla ilgilenmemiştir.Çare Çankırıyı toptan masaya yatırıp sorunları çözmektir.