Çankırı Saadet Adayından Ali Taş'a tepki

UZUN’un konuyla ilgili açıklaması şöyle:

Ali Taş kardeşim, sen bilerek ya da bilmeyerek zararlı bir şey mi içtin. Erbakan'ın 28  Şubatta dik durmadığını, buna karşılık talebelerinin derhal harekete geçerek cuntacıların hebaplarını altüst ettiğini yazmışsın. Üstelik Erbakan'ın talebeleri Türkiye'nin rahat bir nefes almasını sağlamış öyle mi? Sana hiç yakıştıramadım. Bir de tarafsız yazılar yazdığını iddia edersin. Buna karşılık Millî Görüşcüleri cahil ve holigan olarak nitelendirerek aklınca Erbakan'ın Arka Kapıdan Kaçan malum talebelerini kutsuyorsun. Tebrik ederiz. Çünkü biri çıkıyor "O'na dokunmak bile ibadettir." diyor. Bir diğer çıkıp "O ( hâşâ) Allah'ın bütün vasıflarını kendinde toplamıştır" diyor.

Anlaşılan sen de bu trene binmişsin.

Artık bu kutsanmış partinin Çankırı'daki büyüklerinden madalya, plaket ve hatırı sayılır atiyyeler haketmişsin. Bu sayede kutsamış olduğun bu partinin büyüklerinin referanslarıyla dünyanı ihya edersin. Ama dahasından emin değilim. Sadece bu zihniyette olduğun sürece akıbetin konusunda bazı karîneler var. Onlar nedir diye belki sormayacaksın ama biz yine de söyleyelim, uyarı görevimizi yapalım.

1. Kutsadığın bu zihniyet Merhum Erbakan hocamızı terketmeden önce kendi medeniyetimizi hor gördüler.  Zalim batı medeniyeti karşısında bizim medeniyetimiz yenilmiştir dediler. Böylece İşbirlikçi olmaya ve zalimlerin emirlerine amade olduklarına dair onlara göz kırpmışlardır.

 

2. Kutsadığın bu zihniyet ABD'yi en büyük stratejik olarak belirleyip BOP eşbaşkanlığını üstelenerek zalimlere meyletmişlerdir. Bu zalimleri her fırsatta kadim dostlar olarak anmışlardır. Halbuki Allah cc. “Zulmedenlere de meyletmeyin! Yoksa ateş size dokunur! Hem sizin, Allah’dan başka hiçbir veliniz yoktur; sonra size yardım edilmez.” (Hud 113)

 

3. Kutsadığın bu zihniyetin önde gidenleri Avrupa'yı yegane kurtuluş kapısı gördüler. İslam ile savaşmaya yemin etmiş acımasız, merhametsiz, gözünü kan bürümüş bir papazın önünde Avrupa Anayasını imzaladılar. Senin bundan haberinin olmaması mümkün değildir. Romada bir papazın önünde bağımsızlığımızın devri demek olan bu anlaşmaya imza atmaları senin kanına dokunmuyor mu?

 

4. Yine bizi hayretler içerisinde bırakarak senden beklemediğimiz şekilde kutsadığın kimselere övgüler düzerek bunların ve Türkiye'ye rahat bir nefes aldırdığını söylüyorsun. Bu zihniyetin öncülüğünde Avrupa Topluluğuna girebilmemiz için uyum yasaları çerçevesinde 50 yıl önce ev ödevi olarak verilen ancak 2003’ün başlarına kadar hiç bir hükümetin cesaret edemediği "ikizler yasasının" iktidara gelişlerinin ilk aylarında yasalaştığını bilmiyor olamazsın. Hatta doğu ve güney doğunun Türkiye'den koparılması ve siyonistlerin "arz-ı mev'ud" planları çerçevesinde Büyük İsrail planlarının bir aşaması olduğunu bilmiyor olamazsın.

 

5. "Siyasileri kutsamak" başlığıyla kaleme aldığın yazında sanki tarafsız bir yazı görüntüsüyle satır aralarında Saadet Partisi ve seçmenine "Yahu bırakın şunları. Bakınız burada kutsanmış bir parti var. Geliniz onu iktidara taşıyalım." mı demek istiyorsun. Eğer niyetin buysa açık söyle. O zaman sen yoluna biz yolumuza. Biz bu vebali kaldıramayız kardeşim. Kutsadığın bu zihniyetin öncülüğünde mazlum coğrafyada öldürülen, namusu kirletilen, ocakları dağıtılan, yerlerinden yurtlarından atılan masum insanların, cesetleri sahillere vuran masum yavruların vebali bizi korkutuyor. Doğu ve güney doğuda tutuşturulmuş ateşin senin ocağına benim ocağıma nihayet tüm vatan sathına yayılması tehlikesiyle karşı karşıyayız. Şehit lerin ve kolu bacağı kopmuş gazilerin aile ocaklarından yükselen feryatlar senin ve senin gibilerin kendine gelmesine yetmiyor mu? Toplum olarak kendimize gelmemiz için daha ne acılar yaşamamız gerekiyor. Kesin bir hükümle zalimlere meyledenlere dokunacağı bildirilen ateşin Saadet Partili olsun olmasın inanan ve ben müslümanlardanım diyenlere dokunmasına gönlümüz razı değildir. Senin hesapların farklı olabilir. Ama biz senin kafandaki bu kirli hesapların içerisinde olmayacağız.

 

6. Esasen ateşin size de dokunmasına gönlümüz razı değildir. Biz Saadet Partili Milli Görüşcüler olarak kimseye küfretmeyiz. Batsın bu dünya demeyiz. Uyarı görevimizi yaparız. AKP gitsin de n'olursa olsun anlayışıyla hareket etmeyiz.

Kendimizi kutsamıyoruz ve kendimize davet etmiyoruz. Diyoruz ki: Geliniz, kurtuluş kapısı burada. Kudret ve kuvvet sahibi Cenab-ı Allah’tır (cc.)  ABD korkusundan, AB sevdasından kurtulunuz. Dünyalık için oy hesaplarını bırakınız. Oyların sayılacağı günün değil, oyların tartılacağı günün hesabını yapınız. Bizi selamete, huzura ve saadete ulaştıracak olan bu yolda geliniz hep beraber yürüyelim.

Biz esen rüzgarlara göre yön değiştirmeyiz. Olayları bütün olarak değerlendirir ayrıntılarına takılmayız. Hakkı batıldan ayırma konusunda geçen zaman bizi hep haklı çıkarmıştır Tüm insanlığın saadetini arzular, cihat şuuruyla hareket ederiz. Nihaî ölçümüz budur.

Ali kardeşim, lütfen olayları çarpıtmayalım. Bu kutlu yolculukta kurallara uymak kaydıyla sana da yer var. Herkese yer var.  Böyle biline.

Vesselam.”

İşte 28 Şubat'ın önemli aktörlerinin dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan'a Pezevenk dediği konuşma


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ali Taş 3 yıl önce

sayın vekil adayımızın açıklamalarını biraz hayretle birazda üzüntüyle okudum. şimdiye kadar boğazımızdan yanlış bir şey geçmedi, ikbal endişem ise hiç olmadı, bilakis bazı doğru yazılarımdan dolayı mağdur oldum, yani sizin yapmanız gereken muhalefeti de üstlendim. bu durum çankırı kamuoyu tarafından da bilinmektedir..sayın aday tahmin ediyorum başka bir yazıyla benim yazdıklarımı karıştırdı.yazım dikkatlice okunursa hiç bir siyasal partinin hedefe konulmadığı anlaşılır. bilakis mevcut iktidar temsilcileri uyarılmak istenmiştir.siyasi tarihimizden bir kesite yaptığım vurgu malesef saptırılarak eleştiri konusu yapılmıştır. kdeğerli adayımıza başarılar diliyorum, inşAllah 1 kasımda milletvekili seçilir. yalnız meclise girdiğinde yazılanları çizilenleri daha dikkatli okuyup takip etmesini öneririm ve başarılar dilerim.

Avatar
Ali Taş 3 yıl önce

rahmetli erbakan ülkemize hizmet etmiş,milli ve manevi değerlerimizin güçlenmesi için çaba sarfetmiş bir liderdir, bunları inkar etmem mümkün değildir,ama o da her insan ve siyasetçi gibi hata da etmiştir,bunu belirtmek erbakana hakaret değil bilakis övgüdür.aksi görüş o nu kutsallaştırmak olur ve bu durum esas ona ve siyasi hareketine saygısızlıktır.buradan sayın vekil adayına çağrı yapıyorum, çankırı basınının önünde ve bağımsız hakemlerin gözetiminde ikimiz kağıt kalem ve yardımcı almadan 10 dakika süre ile erbakanın ülkemize katkılarından bahsedelim ben başarısız olursam yazı hayatımı sonlandırmaya hazırım, siz başarısız olursanız adaylıktan çekilmeyi taahüt edin.hodri meydan sayın vekil adayı.

Avatar
Hasan 3 yıl önce

Ali kardeş amma yaptın ha vekil mekil ilkokulu zor okumuş adamı vekil yaptın sana yakışmadı.bu kişi saadetin içindeki akpnin adamı irfan dinçten izin almadan bi iş yapmaz sor bakalım belediye seçiminde irfannan annaşmamışmi irfan akp den aday gösterilmeseydi sadetten adaydı bu işten ne kazanacakti bilmiyoz