Çankırı Fen Lisesi'nden Motivasyon Semineri
Çankırı Süleyman Demirel Fen Lisesi Müdürlüğü Öğrenci ve Velilerine yönelik Motivasyon Seminerleri Düzenliyor.
Okul Müdürlüğü öğrencilerin üniversite sınavlarındaki başarısını arttırmak için stresle başa çıkma yolları ve verimli ders çalışma yöntemleri konusunda öğrenci ve velilerine motivasyon seminerleri düzenliyor.

Bu yıl 3. düzenlenen etkilik Kişisel Gelişim Koçu Gökhan Müftüoğlu tarafından gerçekleştirilecek.

Bilinçli aile; başarılı öğrenci demek! sloganıyla yola çıkan Çankırı Fen Lisesi Müdürlüğü her zaman olduğu gibi semineri öğrencilerin yanında ailelere de veriyor.

Çankırı Fen Lisesi Müdürü Nazır Şahin, Öğrencilerin başarı ya da başarısızlıklarında birden çok etmen bulunduğunu belirterek şunları söyledi.

Her birey, başkalarına benzeyen birtakım özelliklerinin yanında benzemeyen birtakım özelliklere de sahiptir.
Okuldaki başarı ise bir akademik programdaki derslerden öğrencinin aldığı notların ya da puanlarının ortalaması olarak düşünülebilir . Öğrencinin ders başarısı üzerinde etkili olan pek çok değişken bulunmaktadır. “Öğrenme değişkeni” olarak da adlandırılan bu değişkenler hemen tümüyle fizyolojik, psikolojik ve toplumsal durum ve koşullarla ilgilidir. Öğrenme değişkenleri, öğrencinin öğrenme durumunu, dolayısıyla da başarı düzeyini olumlu ya da olumsuz olarak etkilemektedir. 
Okul başarısı “zihinsel olmayan” birçok faktör tarafından da önemli düzeyde etkilenmektedir
Okul:  Öğretmen, sınıf yönetimi, İdareci, akranları, Eğitim programları 
Aile : Sosyoekonomik durumu,   Ailenin eğitim düzeyi,  Anne-baba tutumu
Kişisel özellikler: Zeka , İlgi, yetenek, değer, tutum,  Sağlık koşulları, beslenme,  Başarı algısı, Öğrenme stili,  Başarı güdüsü 

Bilinçli aile; başarılı öğrenci demek!
Fen  Lisesinde bir yıl içinde veli eğitimine yönelik üçüncü seminer yapılmaktadır. Amaç okul, aile ve öğrenci işbirliğini sağlayarak çocuklarımızın okulda aldıkları bilgileri ve eğitimi evde pekiştirerek bütünleştirerek orada da devam ettirmelerini sağlamaktır. Okuldaki eğitim öğretim ortamının evdeki eğitim ortamından tamamen kopuk olması maalesef eğitim öğretimi olumsuz etkilemektedir. Bu durum ise çocukların yeterli bilgiyle donatılmasında kopukluklar meydana getiriyor ve Fen Lisesi  bunu önlemeye çalışıyor. Okuldaki eğitim ortamının evde de devam etmesini sağlamaya çalışıyorlar. Ailelere çok önemli görevler düşüyor. Ailelerin ümidi ülkemizin ümidi ve geleceğidir. Ailelerin bu bilinç konusunda bazı eksiklikleri olabiliyor. Fen Lisesi bu tür seminerlerle  bunu gidermeye çalışıyor.

 Dünyanın en iyisi olmak için geleceğe bir borcumuz var.

21/04/2016  tarihinde saat 18:30'te Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştireceğimiz etkinliğe öğrenci ve velilerimizle birlikte tüm Çankırılılar davetlidir.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
vatandas 2 yıl önce

Fen lisesi cankiri da zirvede nevzat ayaz fen lissinden sonra ikinci gelirdi ama artik iradan bir lise oldu ilgisiz idare ve ilgiiz hocalar