SGK çalışan sorgulama işlemleri

SGK çalışan sorgulama işlemleri

SGK çalışan müstehaklık sorgulama nasıl yapılır, sgk müstehaklık sorgulama işlemlerinde bilgi girişi nasıl olur ve müstehaklık yapılırken yapılması gerekenler neledir? Sizlere bu yazımızda sgk provizyon ile ilgili bilmeniz gereken tüm ayrıntılar ile ilgili bilgiler vereceğiz. Müstehaklık işlemlerinin de başlangıcının ne aralıklarda yapıldığına yönelik detaylar vereceğiz. Öncelikle bu sorgulama işlemlerinin e devlet sgk sorgulama ekranı üzerinde yapıldığını unutmamamız gerekmektedir. Çalışanların sgk lı olarak hizmetleri bu sistem üzerinden takip edilebilmektedir. Çalışan hizmetleri sınıfında önemli bir görevi yerine getirmekte olan sosyal güvenlik kurumu müstehaklık ekranından bir çok sorgulama hizmeti kısa sürede yapılmaktadır.

SGK müstehaklık sorgulama için tıkla

Sosyal Güvenlik Kurumu Müstehaklık nedir?
Müstehaklık, sigorta hizmeti bulunan ve sağlık hizmetlerinden yararlanan kişinin bu imkanlarından ailesinin de yararlanması anlamına gelmektedir ve devlet tarafından mümkün kılınmıştır. Müstehaklık için bir dilekçe ve kimlik bilgileri ile başvuru yapılması yeterli olacaktır. İşleme alınan belgeler 1-2 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvuru durumunu ve müstehaklığın yapılıp yapılmadığını öğrenmek için internet e devlet müstehaklık sorgulama ekranını kullarak kısa süre içerisinde müstehak olup olmadığınız ile ilgili bilgileri öğrenebilirsiniz. Sgk hizmet bilgisi sitesi bu anlamda son derece kaliteli bilgilerin resmi elden yapıldığı en önemli mecralardan biri konumundadır. Sizler de bu ekranı kullanarak sorgulamalarını buradan kısa sürede yapabilirsiniz.

SGK Provizyon sorgulama nasıl yapılır

SGK e devlet şifreli olarak provizyon sorgulamasını yapmak için E-Devlet sistemi üzerinden giriş yaparak sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sistem üzerinden sunulan SPAS Sorgulama(Sağlık Provizyon Aktivasyon Sistemi) aracılığı ile bu konuda yaptığınız işlemleri görüntüleyebilir, provizyon bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Olası bir hatada ise tekrar Sosyal Güvenlik Kurumu’na giderek durum ile ilgili itiraz yapabilirsiniz. Bunun yanında eczaneler üzerinden de sorgulama yapmak mümkündür. T.C. kimlik numaranız ile yapılacak sorgulama sonucunda durumunuz öğrenilebilmektedir. Aşağıda işe başlama anından sonra sgk sistemi tarafından güncel hale getirilmiş olan sosyal güvenlik kurumu aktivite ekranı bulunmaktadır. Bu ekranda sorgulamayı yapabileceğiniz ekranda kişisel bilgilerinizi sisteme girmenize gerek yoktur.

SGK Provizyon sorgulama için tıkla