Çankırı'daki Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri olarak geri kalmışlık zincirini kırma yolunda gayret sarf eden  Çankırı'mızda yapılan güzel işleri takdir etmek, yapanları taltif etmek bundan sonra siyasette görev alacakları da motive etmeyi önemsediğimizi ifade etmek istiyoruz.

Yıllardır iktidarda olan siyasilerimiz öteden beri kendilerini seçen insanlara hizmet etmiş ve bu memleketin kalkınması için çaba göstermişlerdir.

Çankırı'nın gelişip kalkınması için bir çivi dahi çakan seçilmişlerimize temsil ettiğimiz Sivil Toplum Kuruluşları mensupları adına teşekkür ediyoruz.

Ancak son yıllarda Çankırı'ya yaptırılan Yakınkent Organize Sanayi Bölgesi ve bu OSB'nin lokomotifi olan Japon Lastik Fabrikası var ki; bu yatırım bölgesi ve bu tesis bütün Çankırılıları olduğu gibi bizleri de son derece heyecanlandırmaktadır.

Yakınkent OSB'nin kuruluşundan altyapısının yapılmasına, Japonların Çankırı'ya 516 milyon dolarlık yatırım yapmasını sağlayan, adeta tırnakları ile kazıyarak bölgeyi canlandıran Çankırı Milletvekilimiz Sayın Hüseyin Filiz'e özellikle şükranlarımızı sunuyoruz.

Çankırı'nın farklı bölgelerine ve diğer OSB'lere gelen yatırımcıların (birkaç ciddi yatırımcı dışında) bugüne kadar maalesef arzu edilen düzeyde ekonomiye ve istihdama katkı sağlayamadığı görülmüştür. Çankırı'mızın bağrından çıkan yerli yatırımcılarımızın kalıcı yatırımları bu çerçeveden bakıldığında her türlü alkışı hak etmektedir. Yakınkent OSB'de lokomotif olan Japon Lastik Fabrikasının faaliyet geçmesi ile birlikte diğer yatırımcılar da hızla bölgeye gelmekte ve yatırımlar için sıraya girmiş durumdadır. Bu da Çankırı'mızın gelişip kalkınması açısından son derece önem arz etmekte ve bizleri gelecek adına umutlandırmaktadır.

Yakınkent OSB'nin gerek yer seçimi gerekse Milletvekilimiz Sayın Hüseyin Filiz'in olağanüstü çabaları ile altyapısı tamamlanıp kısa sürede faaliyete geçirilmesi ciddi yatırımcıları da bölgeye çekmektedir. Bu ivme devam ettiği sürece Çankırı önümüzdeki kısa dönem içinde sanayileşme anlamında çok kısa sürede ciddi mesafeler alacaktır.

Çankırı Sivil Toplum Kuruluşları olarak Çankırı'nın sanayileşmesi anlamında bireysel olarak büyük çaba gösteren Milletvekilimiz Sayın Hüseyin Filiz'e ve Yakınkent OSB'nin kısa sürede faaliyete geçirilmesinde emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyoruz.

 

Osman KARADENİZ                                 Erkan KÖROĞLU                                                        
Çankırı Esnaf ve Sanatkarlar                   Çankırı Baro Başkanı                                          
Odaları Birliği Başkanı

 Nejat GAMZELİ                                               Ahmet KILIÇ
Çankırı Ziraat  Odası Bşk                          Küçük San. Koop.Başk.

Necati AKDOĞAN                                      Şükrü SERDAROĞLU                                 

Şoförler Cemiyeti Başkanı ve                   MÜSİAD Çankırı Bşk.                               
Esnaf Kefalet Koop.Başk.

Ömer ÇENDEK                                            Ahmet SUSAM                                        
Damızlık Sığ.Yet.Bir.Bşk.                           Dam.Koy.Keçi Yet.Brl.Bşk.                      

 Ali ŞAHİN
Motorlu Taş.Koop.Bşk.