Yard Doç Erhan Metin KHK İle İhraç Edildi


Olağanüstü Hal kapsamında yeni Kanun Hükmünde kararname yayınlandı.

Çankırı'dan ihraç edilenler şunlar;

Yusuf Çamdibi - Çerkeş Adliyesi
Bekir Gezekçioğlu - Çankırı E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu İnfaz Koruma Memuru
Adem Küçük Kaymakam Adayı

Jand Üst Çvş Selahattin Topgül  - Çankırı Jandarma Komutanlığı

Öğretmen Kübra Gülmez - Ilgaz
Uzman Tabip Burcu Kızılarslanoğlu - Ilgaz
Hemşire Menekşe Acer - Çankırı Merkez

Veznedar Halil Özkoç - PTT Kızılırmak Şube
Memur Bora Öztürk - PTT Çerkeş

Yard Doç Erhan Metin - Çankırı Karatekin Üniversitesi
Yard Doç Fatih Yar - Çankırı Karatekin Üniversitesi
Araştırma Görevlisi Gizem Saray - Çankırı Karatekin Üniversitesi

Araştırma Görevlisi Turan Taşköprü  - Çankırı Karatekin Üniversitesi

Öğretim Görevlisi Hüseyin Aktaş - Çankırı Karatekin Üniversitesi 

Resmi Gazete'de yayımlanan 692 Sayı KHK ile 2933 sayılı Madalya ve Nişanlar Kanunu kapsamında Hakan Şükür ve Arif Erdem'e verilen madalyalar geri alındı.

7348 KİŞİ KAMUDAN İHRAÇ EDİLDİ
- Adalet Bakanlığı'nda 418 kişi,

- Diyanet'ten 551 kişi,

- Dışişleri Bakanlığı'nda 45 kişi,

- Emniyet'ten 2303 kişi,

- İçişleri Bakanlığı'ndan 1486 kişi,

ESKİ İSTANBUL VALİSİ MUTLU DA İHRAÇ EDİLDİ
OHAL kapsamında yayımlanan 692 sayılı KHK ile eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ihraç edildi.

- Sağlık Bakanlığı'ndan 789 kişi,

- TRT'den 29, Jandarma'dan 235 kişi,

- Türk Silahlı Kuvvetleri'nden 546 kişi,

- Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) 102,

- Milli Savunma Bakanlığı'ndan 9 kişi,

- Yüksek Öğretim Kurumu'ndan (YÖK) 302'si akademisyen 356 kişi ihraç edildi.

Kararname ile toplam 7348 kişi ihraç edildi.

362 PERSONEL GÖREVE İADE EDİLDİ
362 personel göreve iade edildi. 1 öğrencinin ise öğrenciliği iade edildi. ABD, Kanada ve İniltere'de eğitim gören 9 öğrencinin öğrencilikle ilişiği kesildi. 344 TSK personelinin rütbesi alındı. Daha önce kapatılan 1 dernek ise geri açıldı.

RÜTBELERİ ALINAN EMEKLİ TSK PERSONELİ
Türk Silahlı Kuvvetlerinden emekliye sevk edilen, kendi isteğiyle emekli olan, silahlı kuvvetlerden ayırma cezası alan, devlet memurluğundan çıkarılan, sözleşmeleri feshedilen, müstafi sayılan veya istifa eden subay, sözleşmeli subay, astsubay, sözleşmeli astsubay, devlet memuru, işçi, uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve erler ile haklarında işlem tesis edilenlerden, terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olduğu değerlendirilen, listede yer alanların rütbeleri alınacak ve emekli kimlikleri iptal edilecek.

KURUM VE KURULUŞLARA İLİŞKİN TEDBİRLER
İlgili KHK hükümleri, söz konusu dernek bakımından tüm hüküm ve sonuçlarıyla ilgili Kanun Hükmünde Kararnamenin yürürlük tarihinden geçerli olmak üzere ortadan kalkmış sayılacak. Buna ilişkin işlemler ilgisine göre İçişleri Bakanlığı ve Maliye Bakanlığınca yerine getirilecek.

YURT DIŞINDA ÖĞRENİM GÖRENLER
Ecnebi Memleketlere Gönderilecek Talebe Hakkında Kanuna tabi öğrencilerden, terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara aidiyeti, iltisakı veya bunlarla irtibatı olan ve listede yer alanların öğrencilikle ilişikleri kesildi.

Bunların gördükleri eğitimlere ilişkin olarak denklik işlemleri yapılamayacak ve bunlar söz konusu eğitimleri kapsamındaki akademik unvan ve derecelerine bağlı haklardan yararlanamayacak.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
oguz 4 yıl önce

resmini koymussunuz. belkide tesekkur etmek gerek . bu kibar ,mutevazi , çankırı ıçin degerli insanı hepimiz tanıyacagız

Avatar
ABDULLAH ALAN 4 yıl önce

Erhan hocanın vatan icin,millet için,bayrak için,memleketi icin yaptığı o kadar çok hizmet var ki ;

Google ERHAN METİN yazdığınızda milliyetçi kişiliği ve memleket sevdasıyla ön plana çıktığını göreceksiniz...Vatana ve Memlekete karşılıksız hiç bir menfaat gözetmeksizin bu kadar hizmet eden,kitaplar yazan,onlarca konferans veren,makaleler yazan,vatanına,milletine,bayrağına bağlı öğrenciler yetiştiren,bulunduğu makama tırnaklarıyla kazıyarak gelmiş,kimseye boyun eğmemiş harama bulaşmamış,harama bakmamış esine ve evlatlarına haram yedirmemiş inancı ve imanı saglam bir Türk milliyetçisidir!!Ermeni meselesini bir çok kimsenin daha iyi anlamasını sağlayan ve bu alanda Türkiye'de bu konunun üzerine giden tek yürekli akademisyendir!! Yazdığı kitaplar yurt dışında ders kitapları olarak yabancı dile çeviri yapılmıştır.Turkiyenin bir çok ilinde verdiği konferanslarla memleketi Çankırı'nın ve görev yaptığı üniversitenin adini tüm Türkiye'ye duyurmuştur,Milliyetci ve Dik duruşundan kesinlikle taviz vermeyen helal süt emmiş bir vatan evladını kurulan bir kumpasla bu yiğit insanı ÇANKİRİ Karatekin üniversitesi maalesef yalnız bırakmıştır...Bugün görülen davasında üzerine atılı bulunan suçtan hiç bir delil bulunamamıştır ve mahkeme hiç bir delil sunamamıştır,Maalesef su an içerisinde bulunduğumuz baskıcı yargı mekanizması,tahliye kararına müsade etmediği icin tutukluluğunun devamına karar vermiştir...Bizler devlet terbiyesi almış kişiler olarak yüce TÜRK MİLLETİNİN adetlerine güveniyor verdiği karara saygı duyuyoruz,Lakin Önce Alemlerin RABBİ olan yüce ALLAH ve daha sonra bizler biliyoruz ki ERHAN hoca masumdur,Yusuf'u kuyudan çıkarıp Mısır'a sultan yapan RABBİM,ERHAN hocayıda bulunduğu yerden çıkartıp mesleğinin en üst makamına getirecektir inşALLAH,Bu kutlu davada ve imtihanında ERHAN hocaya sabırlar diliyorum...ALLAH yâr ve yardımcısı olsun...Adalet elbet bir gün tecelli edecektir...

Avatar
EMRE METİN 4 yıl önce

BİZİM İÇİMİZ RAHAT GÖNLÜMÜZ FERAH BİZİM SÜLALEMİZDEN VATANINA İHANET EDEN ADAM ÇIKMAZZ ERHAN HOCANIN O MERTEBEYE NASL GELDİĞİNİ HERKEZ BİLİYOR ONA BU ŞEREFSİZ OYUNU YAPANLAR ASIL FETOCU PİÇ KURULARI ŞUAN DIŞARDA CİRİT ATIYORR AMA UNUTMAYIN HAİNLE KAHRAMAN ARASINDAKİ FARKI MAHKEMELER DEİL TARİH BELİRLERR ÇANKIRI HABER SİTESİİ O ADAMIN RESMİNİ İSMİNİ O RAYA BÜYÜK YAZIYLA YAZIP MİLLETE HAİN GİBİ GÖSTERMENİNDE ELBET BİR BEDELİ VARDIR BU ZAMANA KADR KAÇ KİŞİYE BUNU YAPTINIZ BEN HEPSİNİ ALLAHA HAVALE EDİYORUM O SUÇLUYUDA SUÇSUZUDA TEK AYIRABİLENDİR...

Avatar
hakan 4 yıl önce

çankırı arastırma merkezinin kuruluşu ve eserlerin bulunmasında katkılarını bilen bilir. ailesine sabır diliyorum. Allah sabredenlerle birliktedir

Avatar
Abdülkadir Hoca 4 yıl önce

Kendisi değerli bir akademisyen çok üzüldüm

Avatar
EMRE METİN 4 yıl önce

TEK ERHAN HOCAMI VARDA İHRAÇ EDİLEN O NUN RESMİNİ BÖLE KOYDUNUZ ÇANKIRI HABER SİTESİİ BU TERTEMİZ ÇIKACAK BİZİM KARDEŞİMİZ SONRA SİZ BUNUN BEDELİNİ ÖDERSİNİZZ

Avatar
kamil metin 4 yıl önce

adalet er yada geç doğru yu ayırt edecektir...

Avatar
Ayaz 4 yıl önce

Bitti mi? Mümkün değil. Referandum öncesi fetönün itleri ile fakültelerde kulisler yapıp şu an saklananlar bitmeden bu mücadele tamama ermez.