Nasıl Helalleşelim Sayın Valim
Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, 6 Ocak 2016 Çarşamba günü İl Özel İdaresi toplantı salonunda İl Genel Meclisi üyeleri ile bir araya geldi.

Toplantıda bir konuşma yapan Vali Özcan, 2015 yılı ilimiz ve ilçelerimiz için çok verimli geçtiğini belirterek, sözlerine "bu imkanları sundukları için Çankırı Milletvekilleri Av. İdris Şahin, Hüseyin Filiz ile Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu’na, İl Genel Meclisi Başkanıma ve İl Genel Meclisi Üyelerine çok teşekkür ederek başladı. 


Milletvekillerinin gayretleriyle Bakanlıklar tarafından gönderilen kaynaklar kullanılarak Özel İdare tarafından yapılan kilit parke, içm suyu ve kanalizasyon gibi rutin hizmetleri olağanüstü projelermiş gibi sahiplenerek anlatan Vali Özcan, Milletvekili Hüseyin Filiz'in Kültür Bakanlığı nezdinde yaptığı girişimler sayesinde ancak gerçekleştirilebilen Tuz Mağarası yolunu asfaltlanmasını da kendine mal ederek şunları söyledi;


"2015 yılında planladığımızdan daha fazla yatırım imkanı bulduk. Milletvekillerimize ve Hükümetimize çok teşekkür ediyorum. Özellikle İller Bankası’ndan fazlaca yatırım aldık. Kilitli parke, içme suyu, kanalizasyon, sıcak asfalt yapımlarında çevre illerden daha ileri seviyede olduk. Tuz mağarası yolunun ihalesi, mağara içindeki çalışmalar ve Ovacık Grup Yolunda yapılmakta olan 12 km’lik sıcak asfalt çalışmaları örnektir"


80 bin TL lik kum ocağı ihalesini iptal ederek aynı ocağı eski bir Milletvekilinin iş ortağına hem de 20 bin liraya tekrar ihale ettiğini unutan Vali Özcan Çankırı'da görev yaptığı 5 yıl boyunca yüzünü kızartacak hiç bir şeyinin olmadığını iddia ederken düştüğü çelişki dikkatlerden kaçmadı.

AK Parti Grubuna ve MHP Grubuna da uyumlu çalışmalarından dolayı ayrı ayrı teşekkür eden Sayın Vali agresif olmadığını iddia etmesi, Vali basının önünde Köy ve Mahalle muhtarları ve STK başkanlarına  hakaret ederken sempatik olduğunu dünüşüyor herhalde yorumlarına neden oldu.

Ilgaz Doruktaki telesiyej skandalından hiç bahsetmeyerek Yıldıztepe ve Doruktaki çalışmaların devam ettiğini belirten Sayın Özcan, bu yıl Çankırı'nın tarihte ilk defa kış turizmine doğru dürüst bir tesisle girememesi hakkında bir bilgi paylaşımında bulunmadı.

Çankırı'da tuz, yaran ve Ilgaz İlçemizin ön planda olduğunu belirten Vali Özcan tuz mağarasının hala aktif bir şekilde turizme kazandırılamaması, pazar günleri ziyarete kapalı olması, yaran derneklerinin görev yaptığı 5 yıllık süre içerisinde birleşerek büyümesi yerine 5 derneğe bölünerek küçülmesi, yaran yakılacak mekanların yetersizliği konularına ise hiç değinmedi.


Yakınkent Organize Sanayi Bölgesi kurulum çalışmaları yapılırken, yaptığı sert muhalefeti, Milletvekili Hüseyin Filiz'e basın önünde hoş olmayan bir şekilde çıkışması, çalışmaları sürekli yavaşlatması hafızalarda iken Yakınkent OSB'nin hala bitirilememiş olmasındaki mesuliyetinden de bahsetmeyen Vali Özcan'ın Yakımkent OSB'yi sahiplenmeyi gözlerden kaçmadı.

Konuşmasının sonunda "İnşallah tekrar buluşabiliriz. Burada kalabilirim, başka yere gidebilirim veya merkeze de gidebilirim. Hiç kimseye kırgın değilim. Hepiniz hakkınızı helal edin" diyerek bir anlamda Çankırı ile vedalaşan Özcan'ın Çankırı'ya 5 yılda verdiği zararları unutarak helallik istemesi kamuoyunda şaşkınlık yarattı.


Vali Özcan'ın agresif olmadığını belirtip, birbirimizi eleştirebiliriz şeklindeki açıklamalarına itibar ederek zat-ı şahanelerine bazı konularda eleştiriler yöneltmekte fayda görüyoruz.


Sayın Özcan, görev yaptığınız 5 yıl boyunca;
 • Paralel yapının istemediği bürokratlara aşırı baskı uygulayarak görevlerinden uzaklaştırılması,
 • Eski Başhekim Dr. Fatih Esat Topal'ın paralel örgütün yaptığı baskılarla görevden alınması ve sonrasında karga tulumba görev yerinden uzaklaştırılması,
 • Yeni Hükümet Konağı yapma çalışmaları sırasında yer tespitinde paralel örgüt yandaşlarının isteği üzerine Kırkevler'e malum kişilere menfaat sağlayacak şekilde davranılması, kamu menfaatinin hiç düşünülmemesi. 
 • Hükümet Konağının yerinin değiştirilmesinde milletvekili Hüseyin Filiz'e destek veren STK'ların başkanlarının büyük bir kısmının telefonla aranarak baskı yapılması
 • Kum ocağı ihalesinin iptal edilerek paralel örgüt'ün işaret ettiği iddia edilen yeni kurulan bir şirkete verilmesi sonucu Çankırı İl Özel İdaresi yaklaşık 300 milyar lira kaybı olması.
 • Tarım arazisinin ortasına tuz fabrikası kurmak isteyenlere destek vermeniz. Buna karşı çıkan STK ve kişilere baskı yapılması. 
 • Paralel Örgüte yakın olduğu iddia edilen STK'lara her türlü destek ve kolaylığın sağlanması diğer STK'ların başkan ve yöneticilerinin itibarsız hale getirilmeye çalışılması.
 • 7 Haziran seçimleri öncesi köy ve mahalle muhtarlarıyla kavga ederek Ak Parti'yi kamuoyu önünde zora sokmanız.
 • 7 Haziran seçimleri öncesinde Sağlık Memursen'in Çankırı İl Temsilcisi Tuna Dinç'i, basının önünde yoktan yere  azarlamanız ve rencide etmeniz. 
 • 7 Haziran seçimleri öncesi Çankırı Belediyesi ile ilgili hiçte hoş olmayan iddiaları paralel örgüte yakın olduğu iddia edilen STK başkanlarıyla paylaşıp belediye aleyhinde bir algı oluşturma çabalarına ortak olmanız.
 • Sağlık teşkilatının çalışamaz ve hizmet veremez hale getirilmesi noktasındaki sorumluluğunuz.
 • Bir önceki Vali döneminde yapılan çalışmalar neticesinde yükselen eğitimdeki başarının nimetlerinden bir süre faydalanmanıza rağmen, üstüne hiçbirşey koyamamanız nedeniyle Çankırı'nın eğitimde düşüşe geçmesi gibi konularda sorumluluklarınız ve hatalarınız olduğu düşünüyoruz ve dahasını şimdilik devam ettirmiyoruz. Ancak;
Zat-ı Alinizden Çankırı'nın yeterince faydalandığını düşünüyoruz. Buradan açıkça ilan ediyoruz. Biz Sayın Valimizden çok memnun kaldık! Fakat kendisinin bilgi ve birikimlerinden ve hatta üstün hizmetlerinden başka vilayetlerin de yararlanması gerektiğini düşünüyoruz.

Arz ederiz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hasan 2 yıl önce

Yurt dışı seyahaylerini unuttunuz cankırının istifade ettiği

Avatar
sağlık çalışanları 2 yıl önce

bir sağlık çalışanı ve bir sendika üyesi olarak sayın valinin özellikle 1200 kişiyi temsil eden bir sendikanın şube başkanına yapmış olduğu hareketi affetmiyorum.ve bu hareketin biz sağlık çalışanlarına yapıldığını kabül ediyoruz.

Avatar
fıkra sitesi 2 yıl önce

fıkra sitesi resmen. çakırımızın bu 5 yıldan önceki ve bu 5 yılda karşılaştırmasını chpliye sorsan valinin gider elini öper. birileri bunları vali yapınca rahatsız mı oldu acaba

Avatar
gittiği gün 2 yıl önce

1074 çankırının fethidir sayın valinin gidişide çankırının kurtuluş tarihi olacaktır gittiği günü yazın bi kenara senede bir kutlayalım gösteriş reklam meraklısı bir vali nasıl bu kadar sene burada kalabildi hayret

Avatar
Hasan 2 2 yıl önce

başkanla arası açılmış diyorlar

Avatar
Gazi 2 yıl önce

Sayın Vali Beş yıldır çırpınıp Türkiyenin en büyük köyü olan Çankırı'yı layık olduğu Şehir ortamına geçmesi için çalışmakta.Bunda da başarılı oldu bence.İlimizde Yerer yönetimin ve Siyasi aktörlerin oyunlarını bozarak İlimizin hak ettiği hizmetleri almasını sagladı.Devletine ve Hükümete sahip çıkan Çankırı Halkının hak ettiği hizmeti alması için yogun çaba gösterdi.Tamam bazılarına çok yüz verdi ğörmezceden geldi ama aslında dönen herşeyden haberinin olduğuna eminim.Bende kızdım eleştirdim bir dönem.Hani İlimize gelen sözde "Akil İnsanlar Toplantısına" bizleri davet etmediği için.Belki kendince haklıydı ama İlimizden katılan diğer STK Başkanları hatlerini bildirdi" Akılsız insanlara".Gelin şapkamızı önümüze koyup dogruları konuşalım.Bence Adam ğibi Adam Sayın,? VAHDETTİN ÖZCAN.Selam ve Dua ile...

Avatar
Hasan 2 @Gazi 2 yıl önce

gazi arkadaş çankırdamı yaşıyorsun yoksa başka kenttemi. şankırı köy oldu köy büyük köy. alt yapı sos veriyor niye toki çankırının kapısından giremiyor. bence siyasilerle en iyi uyumu vali gösterdiği için görev rekoru kırdı kusura bakma siyahı beyaz yapamazssın

Avatar
köylü valinin yanında 2 yıl önce

vali bey giderse çankırı duranlığa geçer. vatanını milletini böyle çok seven adam nadir gelir böyle köy köy gezip çırpanacak vali zor bulunur. zaten buradan giderse büyük şehre bence gider bu çalışmalardan sonra. keşke valiye daha çok destek olsalardı da daha gelişseydi ilimiz. valinin istanbul şeheri vizyonu büyük geldi çankırımın halkına