MHP Çankırı İl Kongresini Hidayet Çelik Kazandı

Hasan Fehmi Gökşen Kapalı Spor Salonu’nda yapılan kongrede divan başkanlığına MYK üyesi Kadir Şekerci getirilirken, divan üyeliğini Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır, Şabanözü Belediye Başkanı Mustafa Karakaya, Bayramören Belediye Başkanı Halil Muratoğlu ve Hüseyin Yakar yaptı.
 
Mustafa Köse ile Hidayet Çelik’in yarıştığı seçimlerin galibi açık farkla Hidayet Çelik oldu.
 
 556 delegenin yer aldığı il kongresinde 399 delege oy kullandı.
 
Beyaz liste ile seçime giren Hidayet Çelik oyların 288'ini alarak yeniden başkan olurken, mavi liste ile seçime giren Mustafa Köse 91 oyda kaldı. 20 oy da geçersiz sayıldı. 

Yeni yönetim şu isimlerden oluştu

Ahmet Yılmaz, Hasan Çakır, Ahmet Akkaya, Hasan Kara, Süleyman Yılmaz, Bekir Çiğdem, Taşkın Özdemir, Adnan Sarıkaya, Osman Kandeğer, Ömer Şentürk, Nihat Okçu, Vahit Hallaç, Ethem Kapusuz, Ethem Korkmaz, Erol Emiroğlu, Recep Çapar, Fazlı Çağlar, Ercan Hıdır, Mehmet Çetin, Mustafa Türkoğlu
 
Disiplin Kurulu: Hüseyin Akbaba, Adnan Şahin, Salim Yıldırım, Nurettin Özyılmaz, Halit Şahin, İsmail Özkan, Ahmet Yılmaz
 
Üst Kurul Delegeleri: Hidayet Çelik, Bahadır Akbaba, İsmail Hakkı Esen, Ali Gündüz, İbrahim Doğu
 
Çelik, seçim sonunda birlik beraberlik vurgusu yaptığı konuşmasında kazananın Milliyetçi Haraket Partisi olduğunu kaydetti.

41 ilde gerçekleştirilen kongrelere mesaj gönderen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli  teşkilatları fitnecilere karşı uyarmıştı.  

Mesajında "Bugünkü kongreyle birlik ve beraberliğinizin daha da sağlam temellere oturması, bütün arkadaşlarımın dava ruhu ve kardeşlik hissiyatıyla partimizin başarısı için sorumluluk alması arzu ve beklentimdir. Sudan sebeplerle, eften püften bahanelerle darılmak, gücenmek, küsmek, kopmak, sırt çevirmek, bana ne demek, cepheleşme ve hizipleşmeye prim vermek tasvip etmeyeceğimiz kırılma ve ilkellik halleridir." ifadelerini kullanan Bahçeli, şunları söyledi:

OLAĞAN BÜYÜK KURULTAY 18 MART 2018'DE YAPILACAKTIR
"Çok Değerli dava arkadaşlarım, öncelikle hepinizi hasretle, hürmetle ve muhabbetle selamlıyorum.Tarihi nitelikli görev ve sorumluluğunuzu heyecanla yerine getirmek maksadıyla içinde bulunduğunuz salonda toplandınız, bir araya geldiniz.Her birinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. İnanıyorum ki, Milliyetçi Hareket Partisi'nin 48 yıllık tecrübe, birikim, ilkeli ve ülküyle temellenmiş sağlam duruşunu en iyi şekilde, en emin yollardan geleceğe taşıyacaksınız. Bu itibarla hepinize güveniyorum. Bildiğinizi gibi, Merkez Yönetim Kurulumuzun 10 Ocak 2016'da aldığı karar doğrultusunda, partimizin 12.Olağan Büyük Kurultayı 18 Mart 2018'de yapılacaktır. Büyük Kurultayımıza hazırlık süreci olan ve kanunen ikmali gereken ilçe ve il teşkilatlarımızın kongreleri de belirlenmiş tarih aralıklarında sonuçlandırılacaktır.

SİZLER ÜÇ HİLALE SAHİP ÇIKTINIZ
Milliyetçi Hareket Partisi özellikle 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerini takip eden süreçte ağır ve çok boyutlu saldırı, tahrik ve operasyonlara maruz kalmıştır. Tarihi misyonumuzu çekemeyen, siyasi ve ahlaki duruşumuzu kabullenemeyen odaklar, karanlık niyetli çevreler vakit kaybetmeksizin harekete geçmişlerdir. Milliyetçi Hareket Partisi maalesef zorlu ve yıpratıcı günler yaşamıştır. Hiçbir başarı ve yüksek mücadelemizde adı, sanı ve payı duyulmamış bir güruh her türlü fitne ve dedikodu silahıyla aramızı bozmaya, yürüyüşümüzü engellemeye, davamızı eritmeye kalkışmıştır. Çok şükür ülküsünü namus bilmiş şeref timsali ülküdaşlarım, hain ve hasmane tertip ve tuzakları iman ve dayanışma ruhuyla etkisiz hale getirmişlerdir. Sizler Üç Hilale sahip çıktınız. Sizler şehitlerimizin aziz hatıralarına leke sürdürmediniz. Ve şüphesiz sizler dava adamı nasıl olur herkese ispatladınız. Bugün hiç kimsenin göz ardı edemeyeceği partimizin siyasal varlığı, Türkiye üzerinde düşünceleri olan herkesin, milletimiz için iyi veya kötü emeller besleyen her unsurun mutlaka dikkate almaları gereken bir kudret halini almıştır.

"MHP, DEĞİŞEN HÜKÜMET SİSTEMİYLE  KARMAŞIK SİYASAL SÜREÇLERE ÇOK DAHA MÜDAHİL OLABİLECEKTİR"
Üzerine titrediğimiz bu muhteşem millet eserinin ve inanmış kadrolarımızın siyasal mücadele alanı dışında başka emeller uğruna israf edilmelerine, acımasız projelerle silinip gitmesine, geleceklerinin başka istikametlere sürüklenmesine asla göz yummayacağımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum. Partimizin ulaştığı kuvvet ve mevkii kolay elde edilmemiştir.  Yaşanan hazin olaylar, kurulan vahşi tuzaklar, sürekli körüklenen yıldırma çabaları, düşmanca üretilen iftira ve suçlamalar hepinizin bildiği gerçeklerdir. Meşakkatler sabırla, melanet tahrikler akılla, çileler heyecanla, engeller şuurla, karamsarlık ve kötümserlik dalgaları imanla adım adım aşılarak bugünlere gelinmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi Türk siyasetine mühür vurmuştur. Türk milliyetçiliği hem kurucu, hem kurtarıcı, hem de şartlar gerekirse, tıpkı 16 Nisan Halkoylamasında olduğu gibi, değiştirici vasfını, örtülemez rolünü ifa edegelmiştir. Unutmayınız ki, Milliyetçi Hareket Partisi değişen hükümet etme sistemiyle birlikte çok daha etkin, çok daha güçlü, karmaşık siyasal süreçlere çok daha müdahil olabilecektir. Bunun aksine kim ne söylüyorsa yalan ve uydurmadır. Partimizin önündeki korkulukları hep birlikte yıkacağız. Ülkülerimizin ufkunda kalıntı halinde de olsa biriken sis perdesini inancımızın güçlü dağıtacağız.

"TÜRK MİLLETİNİN ONURLU GELECEĞİNE TALİBİZ"
Geride kalan 48 yılın birikim ve kadroları ile Türkiye'mizin yönetimine, Türk milletinin onurlu geleceğine talip olduğumuzu, büyük başarılara imza atmak için çok çalışacağımızı herkes görecek ve şahit olacaktır. Sizler ilinizde partimizin kahramanca mücadele eden ve her daim iftihar edecek yüzlerisiniz.

TÜM ARKADAŞLARIMIN PARTİMİZİN GELECEĞİ İÇİN SORUMLULUK ALMASI ARZU VE BEKLENTİMDİR
Bugünkü kongreyle birlik ve beraberliğinizin daha da sağlam temellere oturması, bütün arkadaşlarımın dava ruhu ve kardeşlik hissiyatıyla partimizin başarısı için sorumluluk alması arzu ve beklentimdir. Sudan sebeplerle, eften püften bahanelerle darılmak, gücenmek, küsmek, kopmak, sırt çevirmek, bana ne demek, cepheleşme ve hizipleşmeye prim vermek tasvip etmeyeceğimiz kırılma ve ilkellik halleridir. Ayrılıkta azap, birlikte rahmet olduğu akıllardan çıkarılmamalıdır.  Bu duygu ve düşüncelerle bütün dava arkadaşlarımı saygılarımla selamlıyorum. İl kongremizin hayırlı uğurlu olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyor, hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Bizim kongrelerimizde kaybeden yoktur; kazanan ise sadece ve sadece Milliyetçi-Ülkücü Hareket'tir. Hepinizi Allah'a emanet ediyorum. Ne Mutlu Türküm Diyene."


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ahmet 4 yıl önce

Vatana millete hsyirli olsun mhp yi bitirmeye calisan feto fitneci ve hainleri kahrolsun