Devlet Kapıyı Gösterdi

675 Sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Resim Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

KHK'nın "Kamu personeline ilişkin tedbirler" başlıklı birinci maddesinin ilk fıkrasına göre, terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca, devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan ve ekli birinci listede yer alan kişiler, kamu görevinden başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın çıkarıldı.

Buna göre; Türkiye Büyük Millet Meclisinden (TBMM) 32, Yargıtay Başkanlığından 183, Sayıştay Başkanlığından 69, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliğinden 1, Türk Dil Kurumundan 1 kişi, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünden 28, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan 8, Diyanet İşleri Başkanlığından 249, Hazine Müsteşarlığından 12, Sermaye Piyasası Kurulundan 7, Vakıflar Genel Müdürlüğünden 4, Başbakanlık Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığından 1, Avrupa Birliği Bakanlığından 2, Türk Akreditasyon Kurumundan 1, Adalet Bakanlığı ve bağlı kuruluşlardan 2 bin 534, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından 30, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumundan (TÜBİTAK) 1, Türk Standardları Enstitüsünden 32, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından 48, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünden 52, Dışişleri Bakanlığından 102, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından 10, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile bağlı kuruluşlardan 36, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile bağlı, ilgili, ilişkili kuruşlardan 172,  Gümrük ve Ticaret Bakanlığından 19 kişi, Sahil Güvenlik Komutanlığından 2, Türkiye İstatistik Kurumundan 23, İstanbul Kalkınma Ajansından 7, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve ilgili kuruluşlardan 11, Milli Eğitim Bakanlığından 2 bin 219, Savunma Sanayii Müsteşarlığından 7, Orman ve Su işleri Bakanlığı ile bağlı kuruluşlardan 83, Sağlık Bakanlığı, bağlı ve ilgili kuruluşlardan 2 bin 774, yüksek öğretim kurumlarından bin 267, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinden 3, Türk Silahlı Kuvvetlerinden de 101 kişi, kamu görevinden çıkarıldı.

İşte KHK ile Çankırı'da Kamu Kurumlarından ihraç edilenler.

Çankırı Karatekin Üniversitesi

Ahmet Öz- Doçent 
Hakan Kasım Akmaz - Profesör
Hasan Akça - Profesör
Kayhan Menemencioğlu - Doçent
Münir Cerrahoğlu - Yard. Doç 
Münteha Gül Akmaz - Yard Doç
Nurullah Altun - Doçent
Ömer Çakır - Profesör 
Reha Yılmaz - Yard Doç
Rıza Gürbüz - Profesör
Sultan Doğrusözlü - Öğretim Görevlisi
Yaşar Adıgüzelli - Yard Doç
Yavuz Yazıcı - Araştırma Görevlisi


Sağlık Bakanlığı

Hacer Yıldırım Sağlık Memuru - Merkez
Hasan Sabuncu Sağlık Memuru - Merkez
Abdullah Yemişenözü sosyal çalışmacı - Merkez
Celal Kartal - veri hazırlama memuru- Kurşunlu

Adalet Bakanlığı

Mehmet Salih Arifoğlu - infaz ve koruma memuru
Serkan Ar  - infaz ve koruma memuru
Barış Bingöl- infaz ve koruma memuru
Halil Karaarslan- infaz ve koruma memuru
Serdar Evrensel - infaz ve koruma memuru
Musa kılınç -  öğretmen, denetimli serbestlik müdürlüğü


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Ercan Karabudak - Mühendis

Milli Eğitim Bakanlığı

Özlem Namtam- öğretmen - Kurşunlu
Ünal Şahin- mühendis - Merkez
Bayram Kabakçı -Şube Müdürü-Orta 
Hasbi Yılmaz -Öğretmen-Şabanözü 


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
vatandaş 4 yıl önce

bunları oraya dolduran rektöre ne oldu

Avatar
Ali SECCAD 4 yıl önce

Allah aşkına KHK listesine bir bakın. Ya bizim üniveristeye hiç girmemiş bu fetöcüler ya da bu işte bir sıkıntı var. Önceki KHK ile diğer üniversitelerde onlarca personel atılırken Çankırıdan 1 tane atılan olmamıştı. Bu KHK'de diğer üniversitelerden onlarca atılan varken en az atılan da Çankırı'dan olmuş. Çok tuhaf.

Avatar
çankırı haber 4 yıl önce

fethullahçı örgüt ile irtibatı var diye ihraç edilen maarif müfettişleri başkanı İsmail ÇOBAN tekrar göreve geri dönmüş. elinde delil yoksa neden ihraç ettin; yok delil varsa neden geri aldın. çok tuhaf

Avatar
SULTAN 4 yıl önce

İDAMMMMMMMMMMMMMM BAŞKA YOLU YOKKKKKK YOKSA TEMİZLENMEZ

Avatar
vatandaş 3 yıl önce

Maarif Müfettişi İsmail ÇOBAN 'ın hem BANKASYA da hesabı varmış hem de AKTİFSEN üyesiymiş. Hiç belli etmedi burda çalışırken

Avatar
isim yok 2 yıl önce

Konya Maarif Müfettişi İsmail ÇOBAN (Aktifsen üyesi, Bankasya hesap sahibi): Senin yüzünden suçsuz yere çok gariban, aç açıkta kaldı.